Oyun

Gameloft'tan yeni oyun: ZombieWood!

Zombie oyunlarına bir yenisi daha ekleniyor!

Gameloft'tan yeni oyun: ZombieWood!

Los Angeles'ı istila eden zombileri yok etmeyi hedef alan oyun Arcade / Shoot'em up türündedir.

Gameloft'un oyunu yayımlamada seçtiği tarihin nedeni çok da şaşırtıcı değil. Her sene 31 Ekim'de kutlanan Cadılar bayramı, kökeni Pagan inancından gelip günümüzde Hristiyanlar  tarafından gelenekselce kutlanan bayram halini almıştır. Çocukların farklı ama korkunç olma amaçlı giydikleri kostümlerle evlerin kapılarını gezip şeker topladıkları bayramda, kostüm partileri düzenleyip eğlenmek de tamamen klasik bir hal almıştır.

1351346660_zombiewoodr2.png
Amerikan kültüründe yerleşmiş olan Bayram, uzun zamandır Avrupa'da her sene kostüm partisi olarak kutlanmaktadır. Zombi konulu film, dizi, oyunların her geçen gün sayısının arttığı dönemde zombi film tutkunları, zombi meraklıları ve hızlı aksiyon oyunu severlerin tümü oyunda kendilerinden birşeyler bulacaklar.

Dual-stick shooters özeliğine sahip oyun zombi-kıyamet ana teması üzerine kurulmuş, yaşayan ölülerin hikayesine ilgi çekici ve komik bir anlayışla yaklaşmış. Güzel animasyon karakterler ve düşmanlar 3D ortamda Hollywood'dan esinlenerek dizayn edilmiştir.

1351346714_zombiewood-a.png

Oyunun gelişmiş sosyal özelikleri de mevcuttur. Oyun üzerinde ayarlardan Gameloft Live'a bağlanıp leaderboard'da arkadaşlarınıza karşı mğcadele verip, liderliğe oynayabilirsiniz. İlerlemiş olduğunuz seviyeleri, puan durumunuzu kime karşı oyunu kazandığınızı Facebook sayesinde herkesle paylaşabilirsiniz.

Özelikler:

  • Heyecan verici dual-stick shooter eylemi
  • Zombi avının peşinden sürüklenen hikaye
  • 20 farklı silah ile hücum, ateş ve saldırıya geçiş
  • Gerçek Hollywood esintileri ile hazırlanmış çizgi film stili
  • Gece, gündüz ve gün boyu Santa Monica ve Los Angeles'da zombileri imha etme şansı
  • Oyun içi 11 farklı sinema
  • 10 farklı oyun modu (Survival, Escort, Barricade, Marathon dahil)
  • 14 tane farklı kostüm - Frankenstein, American Footballer ve SWAT
  • Düzenli turnuvalar halinde arkadaşlarınızı mücadeleye sürekleme şansı

1351346772_zombiewood.jpg
Dual Stick Shooters ve Arcade Shoot'em up tarzı oyunlar AppStore'da hızla yükselişte, casual oyunların hızlı tırmanışta olduğu, binlerce oyun sayesinde herkesin kendi tarzındaki oyunlar arasında liderliğini  kanıtlamak istediği süreçte, bu oyun Bedava olması fırsatıyla da Android ve iOS telefonlarda yerini alacak.

Zombieland , Dawn of the dead, The Walking Dead gibi televizyon film ve dizilerinin, World War Z, The Zombie Survival Guide, The Walking Dead kitaplarının trend olduğu bir dönemdeyiz. Mobil platformuna gelen bu oyun sayesinde oyun severler de bu alanda kendi taleplerine karşılık bulabilecekler.

Yorumlar
Indirin. Oyun super kisacadi
Cevapla
Misafir
zombiler bir gun gercek olursa?
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.