GAMESCOM kapılarını açtı - Page 1

Almanya Köln'de gerçekleşecek fuarda 45'in üzerinde ülkeden 800'den fazla oyun üreticisi şirket en yeni ürünlerini sergileyecek. Bu rakam geçen yıla göre yüzde 14 daha fazla. Köln'deki fuarın Genel Müdürü Gerald Böse fuarın her anlamda bir başarı öyküsü olduğunu şu sözlerle vurguluyor: "Gamescom Köln'de açıldıktan sonra gerçek anlamda bir başarı öyküsü yazdı. Alan, katılımcı ve ziyaretçi rakamları bu başarıya işaret ediyor."

GAMESCOM kapılarını açtı - Page 2

2009'dan bu yana fuara katılımcı sayısı yüzde 53 artarken sektördeki ziyaretçilerin sayısı da yüzde 82 oranında büyüdü. Sergi alanı ise yüzde 61 oranında genişledi. Gamescom'u dört gözle bekleyip henüz biletlerini almayanlara ise kötü bir haber var: ziyaretçiler için ayrılan biletler tükendi. Ancak öğleden sonrası için bir bilet bulmak mümkün olabilir. Zira, fuar büyük ilgi görüyor. Geçen yıl beş günde 335 bin ziyaretçiyi ağırlamıştı.

GAMESCOM kapılarını açtı - Page 3

Genel Müdür Böse'ye göre fuarın bu kadar ilgi görmesi yayıncı, ürün geliştirme uzmanı ve vatandaşların Köln dışında hiç bir yerde bu kadar yoğun olarak bir araya gelmemesine bağlı.

GAMESCOM kapılarını açtı - Page 4

Fuar kapsamında Oyun Geliştirme Uzmanları Konferansı da düzenleniyor. Konferansta oyun tasarımcıları bir araya geliyor. Nitekim Almanya'da 13 bin civarında profesyonel oyun geliştiricisi var ve 32 bin kişiye istihdam sağlıyorlar. Ve bu sektör de tıpkı mühendislerde olduğu gibi uzman eleman sıkıntısı çekiyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.