God of War yıllar içinde nasıl değişti? - Page 1

Oyun dünyasının en ünlü serilerinden birisini başlatan ilk God of War oyunu, çıktığı zaman beklentilerin fazlasıyla üstüne çıkan bir yapım olmuştu. Hack and Slash türüne yeni bir soluk getiren yapım, birçok kesim tarafından yılın oyunu seçildi.

God of War yıllar içinde nasıl değişti? - Page 2

Kratos ile çıktığımız bu macerada Savaş Tanrısı’na karşı intikamımızı almak için mücadele ettik. Bu kanlı mücadeleyi verirken de bir çok oyuncu zevkten dört köşe oldu ancak Kratos'un ailesi adına bu macera pek iyi bitmemişti.

God of War yıllar içinde nasıl değişti? - Page 3

Kimilerinin ilk oyunun üstüne fazla çıkamayacağını düşündüğü God of War 2 tokat gibi bir cevapla geldi. God of War 1’in üstüne tonla geliştirmeler yapan oyun PlayStation 2’nin de sınırlarını zorluyordu.

God of War yıllar içinde nasıl değişti? - Page 4

Pek çok oyuncuya göre serinin en iyi oyunu olarak görülen God of War 2 unutulmaz boss savaşlarıyla da aklımıza kazındı.

Aynı zamanda, yönetmen değişikliğiyle birlikte oyun Mısır mitolojisine geçmenin kapısından dönüp Yunan mitolojisinden yoluna devam etti. İyi mi oldu orası tartışılır ancak Nisan ayında çıkacak olan yeni God of War'ı görünce bu konu biraz tartışmaya açık hale geliyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.