Oyun

Gelmiş geçmiş en gelişmiş ve özellikli oyun konsolu değişti

Yeni açıklanan raporlara göre artık bu oyun konsolu gelmiş geçmiş en gelişmiş ve özellikli oyun konsolu değil.

Gelmiş geçmiş en gelişmiş ve özellikli oyun konsolu değişti

Sony PlayStation 2 tüm zamanların gelmiş geçmiş en gelişmiş ve özellikli oyun konsolu olarak büyük bir rekoru düne kadar elinde tutuyordu. Nintendo DS dünya genelinde 153 milyondan fazla satan Sony PlayStation 2'yi geçti. Nintendo DS şu anda toplam satış anlamında yenidünya lideri oldu. Çokta yeni olmayan oyun konsolu hala satılıyor.

Dünya genelinde elde ettiği 153.69 milyonluk inanılmaz satış yapan Nintendo DS, birçok ülkede hem PS 2 ile birlikte satışı devam ediyor. Yarışta birincilikle ikincilik sık sık el değiştirebiliyor. Üçüncü olan Game Boy ve dördüncü ola PS oyun konsollarının satışı durdu. Nintendo Wii ise beşinci geldi ve satış rakamı 98 milyonu aştı. Bu konsol yakında PS'i de geçebilir.

1356026623_nintendo-ds-lite.jpg

Nintendo 3DS ise Nintendo DS'in yeni versiyonu olarak piyasaya sürülmüştü ancak oda fazla ilgi görmedi ve 24 milyonla 15. sırada kaldı. Kullanıcılar akıllı telefonlar ve tabletleri oyun oynamada tercih ediyor. Durum böyle olunca eskisi kadar çok konsol almak istemiyorlar.

1356026662_topconsolesltdsales.png

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.