Oyun

Global Game Jam sizi oyun geliştirmeye çağırıyor

GGJ Türkiye oyun geliştirmeye ilgi duyan ve bu alanda kendini geliştirmek isteyenleri sektörle buluşturuyor

Global Game Jam sizi oyun geliştirmeye çağırıyor

Bildiğini üzre oyun sektörü Türkiyede kısa zamanda uzun bir yol katetti ama hala ülkemizde elle tutulur oyun firmaları yok denecek kadar az.
1357337958_gg2.jpg
Global Game Jam (GGJ) ülkemizdeki oyun sektörünün tek organizasyonu. GGJ'nin 2013 de ege ayağına İzmir ekonomi Üniversitesi ev sahipliği yapacak.GGJ 25-27 ocak tarihinde İzmir Ekonomi Üniversitesi'nin konferans salonunda toplanacak. Etkinliğe oyun geliştiricileri, akademisyenler, oyun firmaları ve isteyen bütün oyunseverler ve oyun geliştiriciliğine merak duyanlar katılacak. 
1357337997_gg3.jpg
Etkinliğin sloganı ise "Kuralları sen koy, Dünyanı kendin yarat. " Bu sloganla yola çıkacak olan GGJ, bağımsız oyun geliştiricilerini bir araya getirip, onlarda kendi aralarında gruplar kurarak 48 saat içerisinde yepyeni oyunlar ortaya çıkarmaya çalışacaklar.
1357338043_ggj1.jpg
Etkinlik eğitimler ve sunumlarla başlayacak, daha sonra 48 saat süren oyun yapım aşamasına geçilecek.  Tüm katılımcılara açık olacak ve oyun geliştiricilerine yardımcı olması için profesyoneller ve moderatörler de katılacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.