Oyun

God of War, Sony’nin yüzünü güldürdü!

God of War, mali yıl içinde şirketin gelir artışında önemli rol oynadı.

God of War, Sony’nin yüzünü güldürdü!

Sony’nin yatırımcılar ve analistler için yaptığı mali konferans sırasında, Finans Sorumlusu Hiroki Totoki, PlayStation oyunlarının performansı hakkında dikkat çeken bilgiler paylaştı.

Özellikle God of War, video oyunu tarafında diğer oyunlar gibi mali yıl içinde şirketin gelir artışında önemli rol oynadı. Santa Monica Studios tarafından geliştirilen God of War, bazı üçüncü parti oyunlarla birlikte beklentileri önemli ölçüde aştı. PS4  satışlarının ilk çeyreğinde Sony’nin en büyük kozu God of War oldu diyebiliriz kısacası bu yıl.

God of War, Sony’nin yüzünü güldürdü!

Bunların yanı sıra, E3 2018‘de tanıtılan oyunlardan da güçlü geri bildirimler alındığı belirtildi. Buna örnek olarak önümüzdeki ay gelecek olan Spider-Man örneğini verebiliriz. Birinci parti oyunlar, Oyun ve Ağ Hizmetleri segmenti için artış gösteren gelirler arasında ana faktör olarak gösteriliyor.

God of War da şüphesiz bu oyunların başında geliyor. Üçüncü parti oyunların katkısı ise Sony’nin beklentilerinden daha fazlaydı yine. Totoki, PlayStation Plus abone sayısının son çeyrekteki düşüşünün nedenini de açıkladı.

Farkın önemli olmadığını  ve önceki çeyrekte PS Plus abonelerinin artmasına neden olan çok oyunculu oyunların çıkışının ardından rakamların dengelendiğini dile getirdi. Kısacası ortada bir kayıp yok. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.