Google arama sekmesine çok konuşulacak bir özellik ekledi!

Google arama sekmesine çok dikkat çekecek yeni bir özellik ekledi. İşte yeni özelliğin detayları ile ilgili tüm bilinenler.

Google arama sekmesine çok konuşulacak bir özellik ekledi!

Bulut oyunları, birkaç yıl önce duyurulmasına rağmen, piyasada hala diğer platformlardaki oyunlar kadar popüler değil. Ancak söz konusu oyun akışını daha popüler hale getirmek için Google yeni bir hizmet için kolları sıvadı. Şirket hizmeti doğrudan arama motoru devinin arama özelliğinin içine yerleştirecek.

Google arama sekmesine çok konuşulacak bir özellik ekledi!

Haber, Twitter'da bilgileri paylaşan The Nerf Report'tan Bryant Chappel'den geldi. Arama sonuçlarından bulut oyunlarına direkt bağlanmanın yolunu sunan arama motoru yeni özelliği ile kullanıcılara ciddi kolaylık sağlayacak.

Görünüşe göre kullanıcılar yakında doğrudan arama sonuçlarından Stadia'da bir oyun başlatabilecekler. Ayrıca bu özellik Xbox Cloud Gaming, NVIDIA GeForce Now ve Amazon Luna'yı da destekleyecek. Söz konusu özelliği testine kaydolanlar için, bu platformlardan birinde oyun aramak, bilgi panelinde bir Oynat düğmesi sunacak.

Arama sonucu üzerinden sunulacak oyunlara güzel bir örnek Destiny 2 ve Halo Infinite. Oynat düğmesine tıklamak ya oyunu başlatacak ya da kullanıcıları farklı akış platformunda bir açılış sayfasına götürecek. Yeni oyun özelliği şu anda test aşamasında. Netflix gibi video akışı hizmetleri, aranan içeriğin arama sonuçlarından yalnızca tek bir tıklama uzakta olduğu bu özelliğe zaten sahipti. Bu nedenle, Google'ın bu işlevi diğer platformların yanı sıra kendi bulut oyun hizmeti için de getirmeyi planlaması şaşırtıcı bir hamle değil.