Oyun

Google, oyun konsolu pazarına girmeyi hedefliyor

Green Throttle Games’in satın alınması bu yönde atılan bir adım olarak değerlendiriliyor.


Teknoloji dünyasında büyük şirketlerin parlak fikirleri olan ve bunu günlük hayata yansıtan küçük yapıdaki şirketleri satın almaları artık alışılagelmiş bir durum haline geldi. Geçtiğimiz yıl en çok satın alım gerçekleştiren şirketlerden biri olan Google, mobil cihazlar için yazılım, donanımlar geliştiren ve oyun teknolojisine öncülük eden kuruluşlardan biri olan Green Throotle Games'in 3 kurucu ortağından ikisini kendi bünyesine katarak oyunun en büyük hissedarı oldu. Google'ın 2013 yılı kasım ayında olan Green Throotle Games'in Android uygulamasın Google Play'den kaldırdığı dönemden itibaren ilgilenmeye başladığı ifade ediliyor.

1394696243_5430835-is-google-developing-gaming-console.jpg

Android işletim sistemi için geliştirdikleri oyun kumandasıyla dikkatleri üzerine çeken Green Throttle Games'in satın alınması Google'ın bir TV set üstü kutusu geliştirdiğini ya da oyun konsol pazarına atılacağı söylentilerini de beraberinde getirdi. Satın alımın ne kadar ücret karşılığında gerçekleştiği açıklanmadı. Google'ın bu yıl oyun konsolu olmasa da bir set-üstü kutusu duyurması beklenebilir. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.