Oyun

Google Stadia için hız testi sitesi açtı

Google yeni bulut oyun platformu Stadia için hız testi yapılabilecek bir internet sitesini kullanıma sundu.

Google Stadia için hız testi sitesi açtı

Geçtiğimiz aylarda tanıtılan ve ABD'de düzenlenen E3 2019 fuarı öncesinde fiyat ve benzeri detayların ortaya çıktığı Google Stadia ile ilgili yeni bir site daha kullanıma sunuldu. Google tarafından hazırlanan sitede internet bağlantı hızının Stadia için yeterli olup olmadığı ölçülebiliyor.

Google Stadia için hız testi sitesi açtı

Farklı çözünürlüklere ek olarak 4K oyun deneyimi sunmak üzere tasarlanan Google Stadia, belli oranda internet hızlarına da ihtiyaç duyuyor. Daha önce firmadan yapılan açıklamada 720p için minimum internet hızının 10 Mbps olması gerektiği açıklanmıştı. 4K 60 fps için bu hızın minimum 35 Mbps olması gerekiyor.

Google Stadia hız testi sayfasında Türkiye yok

Google'ın Stadia için hazırladığı hız testi sayfasına Türkiye'den girmek istediğinizde kullanıcılar 'We aren't in your country yet' yani 'Şimdilik ülkenizde bulunmuyoruz' mesajı ile karşılaşıyor.

Google Stadia için hız testi sitesi açtı - Resim : 1

Eğer farklı bir ülkeden bu sayfaya giriyorsanız internet hızlarınızı test edebileceğiniz bir araç sizi karşılıyor ve eğer desteklenen bir ülkedeyseniz internet hızınızın Google Stadia için yeterli olup olmadığını görebiliyorsunuz.

Google'ın bulut oyun hizmetinin Pro sürümü 4K desteği ile gelecek ve aylık 9.99 dolar ücretle kullanılabilecek. Stadia'nın Base isimli ücretsiz hizmeti ise 2020 yılında çıkacak ve Full HD çözünürlük sunacak. Şimdilik bu hizmetin Türkiye'de kullanılabileceğini düşünmüyoruz. İlerde durum değişir mi orası belirsiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.