Oyun

Google'ın kelime süprizi nedir?

Daha önceleri kullanıcılarına arama motoruna yazılan kelimelerle süprizler hazırlayan Google, bu sefer hagi kelime için bunu yaptı?

Google'ın kelime süprizi nedir?

Google, daha önceleri arama sonuçlarına kullanıcıları için birçok sürpriz kelimeler gizlemişti. Arama motoruna yazılan kelimelere sürpriz hazırlayan Google bu sefer Blizzard’ın StarCraft’ından tanıdığımız Zerg ırkını arama sonuçlarında oyun şeklinde kullanıcılarına sürpriz olarak hazırladı.

1335549968_zerg-600x422.jpg

Bilgisayarınızda Google arama motoruna  “Zerg Rush” yazarak arama yaptırdığınız takdirde, Google logosundaki “O” harfleri tıpkı oyundaki Zerg’ler gibi çevreye saldırmaya başlıyor. Etrafa saldıran Zerg’ler arama sonuçlarını hedef alarak onları yok ediyor. Oyun bittikten sonra ortaya “Good Game”in kısaltılmışı “GG”  çıkıyor.

1335549949_original-1-550x309.jpg

Peki bu oyun nasıl oynanıyor?

Google arama motoruna “Zerg Rush” yazarak arattırdıktan sonra googlenin “O” harfleri saldırıya geçiyor. Sizin yapmanız gereken şey  “O” harflerinin üzerine çift tıklayarak onları birer birer yok etmek. Yok ettiğiniz “O” lara göre alacağınız skor, ekranın sağ tarafında gösterilecek.

1335549990_zerg-1335530544.jpg

Söylentiler, Google’ın hazırladığı bu oyunun, StarCraft 2 için satışa sunulması beklenen Heart of the Swarm eklentisini yeniden gündeme getirmeye yönelik bir çalışma olabileceği yönünde.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.