Oyun

Grand Theft Auto 6 sanıldığından daha erken gelebilir!

Oyun dünyasının en ünlü serilerinden biri olan Grand Thef Auto, yeni macerasını dört gözle beklerken, oyunseverleri heyecanlandıracak haber Kotaku’dan geldi.

Grand Theft Auto 6 sanıldığından daha erken gelebilir!

Oyun dünyasının en önemli haber kaynaklarından biri olan Kotaku, Grand Theft Auto 6 hakkında oldukça önemli bilgiler paylaştı. Bilindiği üzere Rockstar geçtiğimiz aylarda yaptığı bir açıklamayla, serinin yeni oyunu üzerinde çalışmaya başladığını resmen duyurmuş ancak ne o açıklamada ne de sonrasındaki süreçte GTA 6 ile alakalı başka herhangi bir açıklama yapmamıştı.

Bununla birlikte şirkete yakın kaynaklardan gelen haberler, geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen ve istatistiki verileri yavaş yavaş anlam kazanmaya başlayan GTA Trilogy oyununun, şirket için tam bir fiyasko olduğunu gösteriyor. Aslında bu sonuca ulaşmak için bu kadar beklemeye hiç gerek de yoktu. Rockstar Games yetkililerinin, GTA Trilogy hakkında oyun severlerin ne düşündüklerini öğrenmek için birkaç oyun forumunu ziyaret etmeleri yeterli olurdu.

Grand Theft Auto 6 sanıldığından daha erken gelebilir!

Neyse yeniden konumuza dönecek olursak, söz konusu durumdan mutsuz olan RockStar ekibi, hali hazırda yürüttüğü pek çok projeyi ya iptal etmiş ya da durdurmuş. Şirketin bu hamlesinin arkasında yatan sebep ise, bundan sonra sadece Grand Theft Auto 6’ya odaklanarak bu oyunun bir an önce ve en iyi biçimde raflardaki yerini almasını sağlamak.

Her ne kadar yeni maceraya sanıldığından daha kısa zamanda kavuşacak olmak oyunseverleri fazlasıyla memnun edecek olsa da, yine de başta Red Dead Redemption Remake olmak üzere pek çok projenin iptal edildiği öğrenmek oyunseverlerin sevinçlerini kursaklarında bırakan bir gelişme olarak değerlendirildi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.