Grand Theft Auto 6 sonbaharda geliyor

Grand Theft Auto serisinin merakla beklenen altıncı oyunu, 2025 sonbaharında oyuncularla buluşacak. Rockstar Games, bu yeni oyunla birlikte Vice City'nin modern versiyonunu keşfetmemizi sağlayacak.

Grand Theft Auto 6 sonbaharda geliyor

Grand Theft Auto 6’nın Vice City’ye dönüşü resmen 2025 sonbaharına planlandı. Perşembe günü, ana şirket Take-Two Interactive, 2024 dördüncü çeyrek kazanç raporunda, GTA 6’nın daha önce duyurulan 2025 çıkış tarihini 2025 sonbaharına daralttığını açıkladı.

Take-Two Başkanı ve CEO’su Strauss Zelnick, kazanç raporunda, “Beklentilerimiz, Rockstar Games’in daha önce belirlenen 2025 takvim yılı penceresinin 2025 sonbaharına daraltılmasını yansıtıyor. Rockstar Games’in eşsiz bir eğlence deneyimi sunacağına ve bu oyunun ticari etkisinin büyük olacağına dair güvenimiz tam” dedi.

Açık dünya serisinin altıncı ana oyunu, Rockstar’ın Florida’ya denk gelen Leonida eyaletinde geçecek ve ağırlıklı olarak Vice City (Miami) şehrine odaklanacak. Oyun, 2002’nin Grand Theft Auto: Vice City’sinin büyüleyici 80'ler atmosferinin aksine modern bir dönemde yer alacak. Aşağıdaki fragmanda, ana karakterler Jason ve Lucia’yı görebilirsiniz.

Grand Theft Auto 6 sonbaharda geliyor

En büyük ve en ikonik oyun serilerinden biri neredeyse geri dönüyor. Grand Theft Auto 6, 2025 yılına ilişkin önceki çıkış penceresine kıyasla daha belirgin bir şekilde gelecek yıl sonbaharda piyasaya sürülecek gibi görünüyor.

Yeni bir fragman henüz yok ve GTA yayıncısı Take-Two, kesin bir çıkış tarihi vermeye hazır değil. CEO Strauss Zelnick, Variety’ye yaptığı açıklamada, “Şimdilik burada bırakacağımızı düşünüyorum” dedi.

Altıncı ana oyun, Leonida’da (Rockstar’ın Florida’sı) geçecek ve ağırlıklı olarak Vice City’ye (Miami) odaklanacak. Ancak GTA Vice City’ye kıyasla, oyun modern bir dönemde yer alacak. Bu nedenle, OnlyFans benzeri platformlar, elektronik sigaralar, kendi kendine giden arabalar ve 2020’lerin diğer unsurlarının yanı sıra patlamalar ve suçlar bekleyebiliriz.