Grand Theft Auto 6'nın kadın başrolü oyunu "Woke" yapmıyor

GTA V'in seslendirme sanatçısı, Grand Theft Auto 6'nın kadın başrolünün oyunu "Woke" yapmayacağını, bunun sadece karakter çeşitliliğini artırdığını belirtiyor.

Grand Theft Auto 6'nın kadın başrolü oyunu "Woke" yapmıyor

Rockstar Games'in heyecanla beklenen yeni oyunu Grand Theft Auto 6, serinin önceki oyunlarına nazaran görsel olarak büyük bir sıçrama yapmaya hazırlanıyor. IGN ile yapılan bir röportajda, serinin beşinci oyununun ana karakterlerinden Michael'ı seslendiren Ned Luke, bu yeni oyunda bir kadın baş karakterin yer almasının oyunu "woke" yapmadığını belirtti.

Luke, bu düşünceyi savunanları "palyaço" olarak nitelendirirken, karakterin tanıtım fragmanındaki görünümünü övgüyle bahsetti. Lucia adındaki bu yeni kadın karakter, seride ilk kez bir kadının başrolde olduğu anlamına gelmiyor.

Grand Theft Auto 6'nın kadın başrolü oyunu "Woke" yapmıyor

Oyunun tanıtım fragmanı, genel bir Vice City tanıtımı sunarken, oyunun hikayesine dair fazla detay vermedi. Ancak, bu fragman GTA V'in motoru kullanılarak yeniden yaratıldığında, GTA 6'nın görsel kalitesindeki artış daha da belirginleşti. Oyunun hayran kitlesi arasında bazı eleştiriler olsa da, genel olarak kadın baş karakterin iyi karşılandığı görülüyor.

Grand Theft Auto 6, PlayStation 5 ve Xbox Series X|S için geliştirilmekte olup, 2025 yılında piyasaya sürülmesi planlanıyor. Oyunun gelişmeleri hakkında daha fazla bilgi edinildikçe, Rockstar Games ve Grand Theft Auto 6 ile ilgili en son haberler için dikkatli olmak gerekiyor.