Grand Theft Auto V yeni nesil konsollar için halen çok bilinmeyenli bir denklem gibi

Grand Teht Auto V bilmecesi devam ediyor

Grand Theft Auto V yeni nesil konsollar için halen çok bilinmeyenli bir denklem gibi

Geçtiğimiz sene bu zamanlarda piyasaya sürülen efsanevi serinin en yeni oyunu olan Grand Theft Auto V, hatırlayacağınız gibi PC, Playstation 4 ve Xbox One platformlarını pas geçerek sadece Playstation 3 ve Xbox 360 için piyasaya çıkmıştı. Yeni nesil konsol oyuncularını ve PC oyuncularını üzen Grand Theft Auto V, çıkışından aylar sonra E3 2014 fuarı sırasında PC ve yeni nesil konsollar için sonunda duyuruldu. Peki, Grand Theft Auto V'i eski nesilde oynayan ve ardından yeni nesil platformlara geçiş yapan oyuncular Grand Theft Auto V'i tekrar satın alıp, oynamalı mı?

Eğer bu sorular Grand Theft Auto V değil de Grand Theft Auto IV için sorulsaydı cevabımız, "Hayır!" olurdu. Grand Theft Auto IV'ün PC platformuna yapılan port işlemine bakarak konuşuyoruz ki bu yapılan port işlemi gerçekten berbattı ve aynı port işlemi faciasının Grand Theft Auto V ile tekrarlanmayacağından herkes emindi. Rockstar Games beklenen hamleyi yaptı ve Grand Theft Auto V'i basit bir port işlemi ile yeni nesil ve PC platformlarına taşımadı, oyunu adeta baştan geliştirdi. Grand Theft Auto V'in o muhteşem evreni içerisinde yeni görevler ile, yeni aktiviteler ile, daha fazla silahlar, daha fazla ve gelişmiş araçlar ile, daha detaylı yabani bir yaşam ile, değiştirilmiş ve daha dinamik olan bir trafik sistemi ile, geliştirilmiş hava şartları sistemi ile ve daha birçok yeni özellik ile birlikte yeni nesil konsollarımıza ve PC platformuna gelecek olan Grand Theft Auto V kesinlikle tekrar satın alınıp, oynanmayı hak eden bir oyun.

Sizlere yukarıda bahsettiğimiz yeni özellikler tabii ki Grand Theft Auto V'in senaryo modları ile alakalıydı fakat işin bir de Grand Theft Auto Online kısımı var değil mi? Yeni nesil ve PC platformlarının gücü ile birlikte Grand Theft Auto Online'daki oyuncu sayısı 30'a yükseliyor ve bizlere daha kalabalık bir dünya sunuluyor. Ayrıca teknik olarak 60 FPS/1080p değerlerinden bahsetmiyorum bile. Grand Theft Auto V, yeni nesil konsollara ve PC platformuna çıkışını yaptığı zaman yer yerinden tekrar oynayacak, buna eminiz. Özellikle Grand Theft Auto V'in PC sürümünde yapılacak olan mod destekleri ile birlikte Grand Theft Auto V çok daha eğlenceli bir oyun olacaktır.