Oyun

GTA 5'ten inanılmaz rekor!

Son yılların en büyük rekorunu kırdı!

GTA 5'ten inanılmaz rekor!

Geçtiğimiz yıllarda sektörün ilklerine imza atan Rockstar GamesGrand Theft Auto 5 ile yeni bir devrim yaratmaya geliyor. Geçtiğimiz günlerde gelen oyun beklenen görselleri ve  videoları ile oyun dünyasını alt üst etmeyi başardı. Kısa bir sürede büyük bir başarıya imza atan oyun, ayrıca oyun dünyasında yeni bir rekoru de beraberinde getirdi.

2 gün önce PS3 ve Xbox için satışa sunulan oyun, raflardaki yerini aldı. Henüz raflara gireli 2 gün olan oyundan ilk rekor çok gecikmedi. Dünyanın  bir günde en yüksek satış rakamına ulaştığı saptanan oyunu seçilen GTA 5, Rockstar Games'in uzun yıllar beklediğine değdi.

1379591649_o-gta-5-570.jpg

Satışa sunulduktan kısa bir süre sonra "İngiltere'nin en iyi oyun çıkışı"  ünvanına layık görülen oyun, oyun severlerin  uzun yıllar süren hasretine de son vermiş oldu.  Yaptığı hasılat rakamları açıklanan GTA 5, İngiltere'de ilk gününde 1,57 milyon sattı ve Rocskstar Games'e 65 milyon paund (103,8 Milyon dolar) kazandırdı. 

Hemen hatırlatacak olursak, bu rekorun GTA 5'ten önceki sahibi Call of Duty Black Ops'undu. Günlük yaptığı 1.4 milyon oyun satışıyla 800 milyon dolar hasılat getiren Black Ops, son yılların en popüler oyunları arasında üst sıralarda seyretmeye devam ediyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.