Oyun

GTA oynayan 8 yaşındaki çocuk büyükannesini öldürdü

ABD'de Grand Theft Auto IV oynayan çocuk bitiminden birkaç dakika sonra büyükannesini vurdu.

GTA oynayan 8 yaşındaki çocuk büyükannesini öldürdü

Bildiğiniz gibi bilgisayar oyunları teknoloji ile birlikte oldukça gelişti ve daha gerçekçi bir hal almaya başladı. Ancak şiddet içeren oyunlar çocukları kötü etkiliyor ve bu yönde bazı olaylar gerçekleşiyor.

Yeni gelen bir habere göre, sekiz yaşında bir çocuk, GTA IV oyununu oynamasının hemen ardından televizyon izleyen büyükannesini tabancayla vurarak öldürdü. ABD’de gerçekleşen olayda, bilgisayarda genelde şiddet içerikli oyun olan Grand Theft Auto IV oyununu oynayıp bitirdikten sonra, 90 yaşındaki büyük annesini aile silahı ile vurarak öldürdü.

1377510725_pistola.jpg

ABD Louisiana’da gerçekleşen olayda çocuk 10 yaşın altında olduğu için cezadan muaf tutulacak. Ayrıca polisin açıklamasına göre oyun oynadıktan birkaç dakika sonra çocuk olayı gerçekleştirdi. Açıklamalara göre büyükanne ve torun arasındaki sevgi oldukça büyüktü ve hatta aynı yatak odasını paylaşıyorlardı. Ayrıca bir silahın sekiz yaşında bir çocuğun eline kolayca geçmesi ve içinde kurşun bulunması ayrıca eleştirilecek bir konu.

ABD’de Grand Theft Auto IV oyunu şiddet içerdiği gerekçesi ile 17 yaş üstü insanlar tarafından alınmasına müsaade ediliyordu. Peki sizce suçlu kim?

Grand Theft Auto IV oyununun şiddet içermesi ve sekiz yaşında bir çocuğa oynattırılması mı? Yoksa evde bulunan silahın kolayca bir çocuğun eline geçmesini sağlayan ailesi mi?

Düşüncelerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar
sülemem
Kadına yazık
Cevapla
Misafir
babası polis olan bilir silah evde sürekli ortalık yerdedir.o 8 yaşındaki çocuktada sanırım canı bi ruh saklı.kızım 8 yaşında hiç eline bıçak alıp bana dogrultmadi oysa bicaklarda çekmecede dilerse ulaşır olan kadına olmuş gerçi 90 sene yaşamış o ayrı
Cevapla
Misafir
Bu ve bunun gibi oyunları milyonlar oynuyor. Kimse kimseyi öldürmüyor. Böyle durumlar milyonda bir oluyor. Zaten o yüzden haber oluyor. Çocuk en azından oyunla da olsa şiddetin ne olduğunu öğrenmeli. Yoksa gerçek şiddetle burun buruna geldiğinde keklik gibi harcanır.
Cevapla
Misafir
bilgisayar ve bilgisayar oyunları olmadan önce de ülkemizde bu tip olaylar oluyordu. yine 10 yaşın altında çocuklar bulduğu silahlarla aile bireylerini öldürüyordu. halen de mevcut. yani suçu hemencecik gta oyununa atmamak gerek. gta olmasaydı da silahı bulan çocuk o anki çocuk kafasıyla bu tür işlere kalkışabilirdi. evde çocuk varsa bu tip patlayıcı yanıcı kesici aletlerin ve silahların çocukların ulaşamayacağı yerlere koyulması zorunludur.
Cevapla
Misafir
iyi yapmış silahi şurda burada bırakırsan sonucu böyle olur.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.