Oyun

Half-Life’ın anlık oyuncu rekoru kırıldı! Hem de 2022'de!

Tüm zamanların en popüler oyunlarından biri olan Half-Life bu kez de oldukça ilginç bir etkinlikle gündeme geldi.

Half-Life’ın anlık oyuncu rekoru kırıldı! Hem de 2022'de!

Half-Life denildiğinde 80-90 jenerasyonu oyunseverlerin tüyleri diken diken olur. Hala birçok oyunseverin “iki el Half-Life atalım” şeklindeki önerini duymak son derece mümkünse eğer, bu bile başlı başına bu oyunun sektörde ne kadar önemli bir yere sahip olduğunun göstergesidir. Neden mi? Çünkü Half-Life 1998 yılında çıkmış bir yapımdır.

Bakıldığı zaman Valve tarafından ilk üretilen oyun olan Half-Life, ünlü oyun şirketinin bu günlere gelmesinin en önemli mimarlarından da birisi. Ancak Valve nedendir bilinmez, serinin ikinci oyununu 6 sene sonra yani 2004’de çıkarmış o zamandan sonra ise oyunseverlerin isteklerine kulak kapayarak üçüncü oyunu getirme konusunda isteksiz davranmıştı.

Half-Life’ın anlık oyuncu rekoru kırıldı! Hem de 2022'de!

İşte Valve’nin bu tutumuna bir tepki olarak Twitter’de örgütlenen on binlerce Half-Life hayranı, #RememberFreeman yani Freeman’ı Hatırla etiketiyle Half-Life’ın Steam’deki anlık oyuncu rekorunu kırmak için bir araya geldi. Sonuç ne mi oldu? Tabi ki rekor kırıldı.

SteamDB verilerine göre daha önce 6.022 olan eş zamanlı oyuncu sayısı, etkinlik sonrasında kırılarak tam 12.280’e yükseldi. Bilindiği üzere oyuncuların eş zamanlı oynayan kişi listesine dahil edilebilmesi için en az yarım saat boyunca aktif bir şekilde oyunu oynamaları gerektiğinden, rekorun kırılmasıyla birlikte bu etkinliğin ne kadar sistematik ve planlı bir şekilde gerçekleştirildiği de anlaşılmış oldu. Bakalım Valve oyunseverlerin bağıra çağıra dillendirdiği Half-Life 3 taleplerine daha ne kadar kulak tıkayabilecek?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.