Oyun

Hangisi daha çok sattı?

Max Payne mi, Diablo 3 mü?

Hangisi daha çok sattı?

Diablo 3 ve Max Payne 3, oyun dünyasının iki önemli oyunlarından. Bu oyunlar piyasaya sürülür sürülmez ilk günlerden itibaren kendileri için büyük bir yarış başladı.

1337756448_256px-maxpayne3cover.jpg

Merakla beklenen oyunlar Max Payne 3 ve Diablo 3, her iki yapımda son birkaç aydır gündemden düşmediler ve adlarından sürekli bahsettirdiler. Bu popüler oyunların aslında türünden, oynanış biçimine kadar, geçmişi veya hayran kitlesi bile, her şeyiyle çok farklı. Fakat bu iki oyunu bir noktada buluşturan şey ise yakın tarihte çıkacak olmaları.

1337756471_diabloiiicover.png

Merakla beklenen oyunların ikiside geçtiğimiz hafta içerisinde İngiltere'de satışa sunuldu. Max Payne Rockstar'ın sevilen bir aksiyon oyunu ve PlayStation 3 ve Xbox 360'a çıkartıldı. Diablo 3 ise tam tersi PC ve Mac platformlarında boy gösterdi. Bu iki yapımın benzer zamanlarda raflara çıkması ise, ister istemez hangisi daha çok sattı, satıyor, satacak tartışmasının başlamasına neden oldu.

Şu ana kadar ki verilere göre Max Payne 3, Diablo 3'den 8.000 adet daha fazla satarak lider durumda. Önümüzdeki günlerde, Diablo 3'ün atak yapıp Max Payne 3'e yaklaşıp yada geçebilecek mi bakalım. Bunu zaman gösterecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.