Hearthstone: 250 bin dolarlık turnuvada heyecan devam ediyor!

Geçenlerde Hearthstone haberi ile sizlere müjdeli haberi vermiştik. Büyük ödüllü turnuvanın ikinci ayağı önümüzdeki haftalarda başlayacak. Heyecan devam ediyor.

Hearthstone: 250 bin dolarlık turnuvada heyecan devam ediyor!

Blizzard'ın World of Warcraft oyunundan sonra belki de en iyi projesi Hearthstone diyebiliriz. Öyle ki firma Asya-Pasifikten Avrupa'ya, Kuzey Amerika'dan Güney Amerika'ya kadar olan bölgelerde GrandMasters turnuvaları düzenliyor.

Blizzard bu kadar geniş kıtada birbirinden farklı oyuncuları buluşturup çekişmeli bir turnuvaya davet ediyor. Çekişmeli geçen maçların ardından sadece bir kişi büyük ödülü kazanacak ve Dünya Şampiyonu ünvanını alacak. Bir sonraki turnuva ise 13 Mart 2022 günü Hearthstone E-Sports kanalında yayınlanacak. Blizzard ayrıca yayını 2 saat izleyen oyunculara en son genişleme paketi olan 2 adet Alterac Valley hediye ediyor. Yapmanız gereken sadece Youtube'a Battle.net hesabınızı bağlamanız.

Ödül çok büyük

Blizzard'ın Hearthstone yaptığı yatırımlar elbette ortada. Firma oyundan kazandığı paranın bir kısmını bu turnuvalarda oyunculara dağıtmayı da ihmal etmiyor. Sezon 1'in turnuva şampiyonu olan oyuncu tam olarak 250 bin dolar (₺3.449.683,01) kazanacak. Ayrıca oyunun ödül havuzunun tamamı 3 milyon dolarlık (₺41.684.460,00) bir değere sahip.

Ayrıca turnuvada derecelere kalan diğer oyuncularda ödül kazanabiliyor. Aşağıda ödül havuzunun ne kadar büyük olduğunu görmek mümkün.

Hearthstone: 250 bin dolarlık turnuvada heyecan devam ediyor! - Resim : 1

Battlegrounds: Lobi Efsaneleri geliyor

Firma oyundaki çoklu oyuncu modu olan Battlegrounds içinde projeleri olduklarını açıklamıştı. Artık çoklu oyuncu modunun da turnuvası yapılacak. Henüz tarihler netleşmesede ödülü gerçekten iyi bir rakam (500 bin dolar).

Firmanın bu yeni projesi hakkındaki paylaşımı şu şekilde;

"Rekabetçi inşa edilmiş ekosistemden farklı olarak, yeni Battlegrounds: Lobby Legends'ı tanıtmaktan heyecan duyuyoruz! 2022 boyunca oyuncular, birden fazla tek seferlik etkinliğe yayılmış 500.000 ABD Doları (USD) değerindeki ödül havuzundan pay almak için rekabet edebilecek. Lobby Legends, yeni bir Battlegrounds programı için neyin en iyi olduğunu tam olarak keşfetmek adına bir fırsat ve önümüzdeki yıl yayınlarımızla eğlenmenin yeni yollarını bulmaktan heyecan duyuyoruz. Her Lobi Efsanesi, Amerika, Asya-Pasifik, Avrupa ve Çin'den en iyi basamağa sahip oyuncuları içeren küresel bir etkinlik olacak. 1. Gün, oyuncuların her maçta son sıralamaya göre puan aldığı grup oyunu olacak. Her gruptan en iyi oyuncular ikinci gün elemelerine yükselecek. Önümüzdeki aylarda belirli etkinlik tarihleri ​​ve eleme programları hakkında daha fazla ayrıntılara sahip olacağız!"