İçinizde bu oyunları hatırlayan var mı? - Page 1

Pac-man

Labirent içerisinde koşturmaya doyamadığımız Pac-Man, dünyanın en eski ve en unutulmaz arcade klasikleri arasında yer alıyor. Sarı bir yuvarlak olan karakterimizle hayaletlerden kaçıp dursak da, vaka vaka vaka diyerek yuttuğumuz meyveleerin gücüyle hayaletleri önümüze katabiliyorduk.

İçinizde bu oyunları hatırlayan var mı? - Page 2

Defender

1980 yılının hit oyunlarından Defender hızlı bir tempoya sahipti. Space Invaders'dan sonra çok daha gelişmiş bir oynanış ile tanışan oyuncular, Defender'ın başından yıllarca kalkamadı. Williams Electronics'in geliştirdiği oyun side-scroller türündeydi. Kolay bir oyun değildi ama o zamanlar hangi oyun kolaydı ki? Zaten oyuncuları ekran başına kilitleyen de bu oyunların zorluğ, mücadele ruhuydu.

İçinizde bu oyunları hatırlayan var mı? - Page 3

Battlezone

Atari'nin geliştirdiği Battlezone 3D grafikleriyle oyuncuları şaşırtmıştı. Wireframe yani tel tel grafiklerine karşın son derece etkileyiciydi; çünkü o zamanlar bu bir yenilikti. Perspektif sunan oyunda piramitlerden ve küplerden oluşan bir arazide düşman tanklar ve füzeler ile karşılaşıyorduk.

İçinizde bu oyunları hatırlayan var mı? - Page 4

Star Wars

Tie Fighter serilerinden önce oyuncular Star Wars ile tanıştılar. Tel çizim 3D grafikleriyle dikkat çeken bu uzay simülasyonunda X-Wing'imiz ile Tie Fighter'lara karşı savaşıyor, engelleri aşarak Death Star'ın egzoz kanalında ilerleyip ölümcül vuruşu yapıyorduk.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.