Oyun

iPhone 6'yı GameBoy olarak kullanmaya ne dersiniz?

Dünyanın en pahalı GameBoy'u ile oynamak ister misiniz?

iPhone 6'yı GameBoy olarak kullanmaya ne dersiniz?

Yaşı benim gibi 30'un sonu olanlar GameBoy'ları çok iyi hatırlayacaktır. Lakin Atari ve PC'lerin elde de kullanılabileceğinin ilk kanıtlarından birisi olan GameBoyl'lar ile oyun oynamanın sosyal statü göstergesi olduğu dönemler gördük biz.

Hyperkin aksesuar üreticiside bu nostaljik ürünü yeni bir tasarımla hayata döndürmeyi amaçlıyor. Hyperkin geçtiğimiz gün içine iPhone 6'nın konabildiği ve adına SmartBoy dediği Game Boy kontrolcüsü geiştirdiğini duyurdu. Bu kontrolcünün içine telefonunuzu koyuyorsunuz ve GameBoy oyunlarını marketten indirip oynamaya başlayabiliyorsunuz. Ürürünü içinde ekstradan bir pil var ve telefonunuz oyun oynarken şarjda olabiliyor.

1428061095_image-hyperkin-smart-boy2.jpg

Şu anda çok fazla oyun bulunmuyor ama Nintendo'nun DeNa ile yaptığı ortaklık sonucu birçok oyunun iOS tarafına geleceği belirtilmekte. 1  Nisan şakası olarak başlayan bu ürün artık gerçek oldu ve sizde mobil oyun tarafındaki bu değişimde söz sahibi olmak istiyorsanız ürünü yurtdışından sipariş verebilirsiniz.

Peki bu tarz oyun aksesuarları alıyor musunuz? Almayı düşünür müsünüz?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.