Oyun

iPhone'da Futbolcu Avı

iOS oyunu Futbolcu Avı App Store'da!

iPhone'da Futbolcu Avı

Futbolcu Avı oyunu bağımsız bir Türk girişimci ve yazılımcının elinden çıkmış bir App Store oyunu. Oyun gayet sade olarak tasarlanmış.

Oyunu açtığınızda karşımıza 5 farklı buton çıkıyor.

1367392039_ios-simulator-screen-shot-apr-21-2013-4.13.02-am.jpg

Başla butonu ile oyuna direkt olarak başlayabiliyoruz. Oyunda süre limiti olduğu için oyun başlamadan önce 3'ten geriye sayıyor. Bu özelliği Ayarlar bölümünden kapatmanız mümkün.

1367392084_ios-simulator-screen-shot-apr-21-2013-4.13.16-am.jpg

Oyunu ilk açışınız ise karşınıza ipuçları ekranı gelecektir ve oyun başlamayacaktır. Bu bölümden oyun hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Biz de yazımızda bunlara bir değinelim. Sol üst köşede gördüğünüz çift haneli rakam oyun için kalan sürenizi gösteriyor. Her oyun için toplam 60 saniye süreniz oluyor. Sağ üst köşede ise duraklat butonu var. Sürenizi harcamadan oyunu durdurmak için bu butonu kullanıyoruz. Ortada yuvarlak içerisinde J yazan buton ise kalan joker haklarımızı gösteriyor. Jokerler ile şıklardan 2'sini eleyebiliyorsunuz. Bir oyun içerisinde istediğiniz kadar joker kullanabilirsiniz. Ancak tek bir futbolcu için sadece bir joker hakkınız var. Jokeriniz bittiğinde Mağaza bölümünden joker satın alabilirsiniz. Az sonra Mağaza bölümüne de göz atacağız. Tam ortada tahmin edeceğiniz gibi bilmeniz gereken futbolcunun bir fotoğrafı var. Fotoğraflar olabildiğince yüzü açıkça gösteren fotoğraflar olarak seçilmiş. Oyunun asıl zorlayan kısmı ise futbolcuların farklı farklı liglerden tamamen rastgele geliyor olması. Yani tamamen sizin bilginizi ölçmeye dayanıyor. Futbolcu fotoğrafının tam altında 'tick' işaretinin yanındaki rakam toplam kaç futbolcu doğru bildiğinizi gösteriyor. Hemen altında ise futbolcu için sunulan 4 farklı şık var. Bu şıklardan doğru olanı tahmin etmemiz isteniyor.

1367392118_ios-simulator-screen-shot-apr-21-2013-4.13.23-am.jpg

Oyun bittiğinde ekran kaç futbolcu bildiğimizi görüyoruz. Ayrıca kolayca Facebook ve Twitter paylaşımı da yapabiliyoruz. (Not : Paylaşım özelliği için cihazınızda Facebook ve Twitter bağlantıları olması gerekiyor) Tekrar Oyna butonu ile hemen oyuna girebiliyoruz, veya Ana Menü'ye dönüş yapabiliyoruz.

Ana Menüye dönecek olursak, Ayarlar bölümünde 2 farklı ayar yapabiliyoruz. Bunlar sesleri kapatmak ve oyun başlangıcında karşımıza çıkan 3, 2, 1 şeklindeki sayacı kapatmak. Bu sayacın her oyun başında çıkmasından rahatsız oluyorsanız kapatmanızı öneririm.

1367392145_ios-simulator-screen-shot-apr-21-2013-4.13.06-am.jpg

Mağaza bölümünde ise şuanki toplam joker sayımız yer alıyor. Hemen altındaki 3 buton ile bize uygun sayıda jokeri satın alabiliyoruz. 10'lu, 30'lu ve 100'lü joker paketlerinin hemen yanında da fiyatları yer alıyor.

1367392172_gamecenter.jpg

Skorlar butonu ile de Gamecenter'da sıralamamızı ve rekorumuzu görebiliyoruz. Ayrıca diğer oynayan kişilerin de rekor ve sıralama bilgisine erişebiliyoruz.

Oyunu buradan indirebilirsiniz.

Yorumlar
Misafir
Apple Brend 1
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.