Oyun

İslam karşıtı oyunlar için site açıldı!

İslamofobi için Gençlik ve Spor Bakanlığı çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. İslamofobi içeren oyunları yayınlayan bakanlık, şimdi de İslam karşıtı oyunları ihbar etmek için site açtı.

İslam karşıtı oyunlar için site açıldı!

Gençlik ve Spor Bakanlığı geçtiğimiz günlerde İslamofobi içeren oyunların listesini açıklamıştı. İslamofobi içeren oyunlar için bakanlık gerekli önlemleri almak için elini çabuk tuttu ve Oyunlarda İslamofobi isimli site açtığını duyurdu. Oyun geliştiricilerinin subliminal mesaj vererek İslamofobi oluşturmasına sessiz kalmayan bakanlık, İslamofobi ile mücadele için halkın desteğini istiyor.

Oyunlarda İslamofobi sitesinde İslam karşıtı oyunların listesi ve oyunların neresinde İslam karşıtı öğelerin olduğu yer alıyor. Sitede ayrıca, oyuncuların oyunlarda bulmuş olduğu İslam karşıtı öğeleri şikayet etmesi için bir bölümde bulunuyor.

Bakanlığın İslam karşıtı içeren oyunlar hakkında ilerleyen günlerde ne yapacağını bilmiyoruz. Ancak tahminlerimize göre bu oyunlara erişim Steam, PSN ve Xbox Marketplace'da engellenebilir.

Oyunlarda İslamofobi sitesine gitmek için tıklayın

1477893363_hitman.jpg

Yorumlar
Ahmet gürsu
çok teşekkürler zaten oynamıyordum ama yinede bilinçeldim yine teşekkürler
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.