İslam'a hakaret sayılabilecek görüntülerle dolu oyunlar

İslam'a hakaret sayılabilecek görüntülerle dolu oyunlar

İslam'a hakaret sayılabilecek görüntülerle dolu oyunlar - Page 1
Guitar Hero 3 Konser havasındaki oyun, oyunculara sahnede müzik aleti çaldırma üzerine kurulu. Milyonlarca kullanıcı tarafından talep gören bu oyun sahnede karakteri coşkulu sıçrayışlarla Arapça 'ALLAH' ibaresinin üzerinde dans ettirmektedir.
İslam'a hakaret sayılabilecek görüntülerle dolu oyunlar - Page 2
Devil May Cry 3 Dünyaca ünlü Devil May Cry'ın 3. nesil oyununda da; Müslümanların kıblesi olan Kabe'nin kapısı şeytan kulesine girişin sembolü olarak kullanılıyor.
İslam'a hakaret sayılabilecek görüntülerle dolu oyunlar - Page 3
Resident Evil Milyonlarca kullanıcısı olan oyunda Hz. Muhammed'in mezarının kapısı, düşmanların ordular halinde geldiği kötülüğün kaos ortamının kaynağı olarak lanse ediliyor. Mescid-i Nebevi'nin kapısının üzerinde İlluminati sembolü yerleştirilirken, oyunun kütüphanede geçen kısmında ise tüm kitaplar raflardayken sadece Kur'an-ı Kerim yerde gösteriliyor.
İslam'a hakaret sayılabilecek görüntülerle dolu oyunlar - Page 4
Call of Duty Seri bazlı düşünüldüğünde, dünyanın gelmiş geçmiş en büyük oyun serisi haline gelen Call Of Duty'de harabe bir evin tuvaletinde, kirli bir klozetin tam üstünde hadis-i şerif ile bezeli olan bir çerçeve asılı olduğu tespit edildi. Oyun firmasına giden şikayetler üzerine kaldırılan görsel yerine siyah renk bir çerçeve konuldu.