Oyun

İşte Assassin's Creed karakterleri ve gerçek halleri!

O müthiş oyunun karakterlerinin kim olduğuna dair kısa bir tarih yolculuğuna ne dersiniz?


Tüm dünyada milyonlarca kişi tarafından oynanan ve hali hazırda 3. serisini çok yakında beklediğimiz Assassin's Creed oyununun karakterleriyle ile ilgili yepyeni bir karşılaştırma yapıldı.

Bilindiği üzere oyunun hikayesi genel olarak  Üçüncü Haçlı Seferi döneminde, Haşhaşinler adıyla bilinen, Hasan Sabbah önderliğindeki tarihsel örgüt ile Tapınak Şövalyeleri arasındaki mücadele üzerine kurgulanmıştır. Oyunu oynayan kişi aslında 21. yüzyılda yaşayan, bağlandığı "Animus" adlı makine sayesinde genetik kodlarını taşıdığı geçmişindeki atalarının yaşadıklarına şahit olan Desmond Miles'ı yönetmektedir. Makine sayesinde anılarını izlediğimiz suikastçi ise Altaïr Ibn-La'Ahad'dır.

1344503889_665x300-copy-kopya.jpg
Bu makine sayesinde hikaye ilerledikçe, Tapınak Şövalyeleri ve Haşhaşinler arasında geçen ve "Cennetin Parçası" adıyla bilinen bir objeyi elde etmek için yaşanan mücadele ortaya çıkar. Olaylar 1191'de Kutsal Topraklar'daki Üçüncü Haçlı Seferi döneminde gerçekleşir.


Hatırlatmak gerekirse, Assassins Creed III, Playstation 3, Xbox 360, PC ve Wii U için, Assassins Creed III: Liberaiton ise sadece PS Vita için 30 Ekim'de raflarda kendine yer bulacak.

İşte oyunla birlikte nam salmış o karakterler ve günümüz dünyasındaki gerçek yansımaları: İlk karakterimiz Kral RichardÜnlü sanat adamı Leonardo da Vinci (ressam)

Rönesans dönemi İtalyan mimarı, mühendisi, mucidi, matematikçisi, anatomisti, müzisyeni, heykeltıraşı ve ressamıdır. En tanınmış yapıtları Mona Lisa (1503-1507) ve Son Akşam Yemeği'dir (1495-1497). Rönesans sanatını doruğuna ulaştırmış, yalnız sanat yapısına değil, çeşitli alanlardaki araştırmaları ve buluşlarıyla da tanınan, dünyanın gelmiş geçmiş en büyük sanatçılarından ve dehalarından biridir. 2. milenyumun adamı seçilmiştir.

Niccolò di Bernado dei Machiavelli

Tarih ve politika biliminin kurucusu sayılan Floransalı düşünür, devlet adamı, askeri stratejist, şair, oyun yazarı. İtalyan Rönesans hareketinin en önemli figürlerindendir.

15.yy da yaşamış Papa IV.Aleksander olarakta bilinen Rodrigo Borgia dönemin İtalya'sında tanınmıs bir insandı.Oğlu Cesare Borgia tarafından kimi kanıtlara gore elma ile zehirlenerek kimisine göre ise bir hançer le suikasta uğrayıp öldüğü bilinmektedir. Ayrıca Assassin's Creed II video oyununda başlıca kötü karakter olarak,Assassin's Creed Brotherhood'ta ise yan karakter olarak göze çarparLorenzo de' Medici ya da Lorenzo il Magnifico

(Muhteşem Lorenzo) (1 Ocak 1449 – 9 Nisan 1492) İtalyan devlet adamı ve Floransa kentinin İtalyan Rönesansı dönemindeki fiili hükümdarıydı. Floransalı halk tarafından Muhteşem Lorenzo adıyla anılan devlet adamı Medici ailesinin bir ferdiydi. Diplomat ve siyasetçi olmakla kalmayıp sanatçı, şair ve bilim adamlarına maddi yardımda bulundu. Yaşamı süresince Floransa altın çağını yaşadı. Ölümünden sonra İtalya yarımadasındaki barış ve refah dönemi sona erdi ve yabancı ülkelerin 400 yıl sürecek işgal dönemi başladı.Milano dükü olan Galeazzo Maria Sforza'nın kızı ve Forli şehrinin kontesidir. Monteriggioni saldırısı sırasında Sezar Borgia tarafından esir alınır fakat daha sonra Ezio onu kurtarır. Caterina Sforza 1509 yılında Floransada hayatını kaybeder.(Ezio'nun seride Caterina'ya çaktığını unutmamak lazım...)Bartolomeo d'Alviano
Yine tarihi bir karakter olan General Bartolomeo d'Alviano Roma paralı askerlerinin komutanı olan bir suikastçidir. Ezio ile ilk olarak Venedikte tanışmışlardır. Agresif kişiliği ile bilinir ve sürekli 'Bianca' adını verdiği kılıcını kullanır. Bartolomeo 1509 Agnadello savaşından sonra Fransızlara esir düşer fakat daha sonra kurtulur. Bartlomeo 1515 yılında vefat eder.Cesare Borgia (1475 - 12 Mart 1507) Rönesans İtalyasında asker ve siyasetçi.

1475'de Roma'da Kardinal Rodrigo Borgia (sonraki Papa VI. Aleksander ile sevgilisi Vannozza dei Catanei'nin oğulları olarak doğdu. Floransalı yazar Niccolo Machiavelli(Makyavel) Il Principe (Prens) adlı eserinde merhametsiz bir Prensi anlatırken Cesare Borgia'yı örnek almıştır.Lucrezia Borgia
Papa VI. Aleksander'in kızı ve Sezar Borgia'nın kız kardeşidir. 1480 yılında doğan Lucrezia politik sebeplerden dolayı o dönemin önemli insanları ile evlenmiş fakat evlendiği kişiler daha sonra abisi Sezar tarafından öldürülmüştür. Lucrezia abisi Sezar ile ensest ilişki yaşamış olmasıylada bilinir.

1344505601_10.png

I. Süleyman (6 Kasım 1494, Trabzon - 7 Eylül 1566, Zigetvar), Osmanlı İmparatorluğu'nun onuncu padişahı ve 89. İslam halifesi. Batıda Muhteşem Süleyman Doğuda ise adaletli yönetimine atfen Kanunî Sultan Süleyman olarak da bilinmektedir. 1520'den 1566'daki ölümüne kadar, yaklaşık 46 yıl boyunca padişahlık yapan ve toplamda 13 sefere çıkan Süleyman, devletin hem en uzun süre görev yapan hem de en çok sefere çıkan padişahıdır. Daha fazla bilgi için tıklayın!

Yorumlar
Misafir
Çaktığını derken?
Cevapla
sada
hayır brotherhoodun basında sex yapıyorlar ona dıyor
şeyma
Sanırım ona fırça atığını yada orda kaçtığını söylemel istiyor çünkü orda caterina kaçıyor at la ve birdaha gözükmüyor yani onu demek istedi galiba
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.