Oyun

Kaspersky'den Dark Passage'a destek!

Kaspersky oyun dünyasına bakın nasıl bir yenilik getirecek.


Önde gelen antivirüs ve güvenlik şirketlerinden olan Kaspersky Lab, Türkiye'nin Avrupa'da başarı elde eden Türkiye'nin en iyi elektronik spor takımı olarak kabul edilen Dark Passage'ın sponsoru olmaya devam ediyor. Artık resmi olarak oyunlarda “Dark Passage.Kaspersky Lab” markasıyla yarışacak takım, bilgisayar ve oyun konsollarında gerçekleşen, çevrimiçi ve canlı yüzlerce turnuvaya da bu şekilde katılacak. 

1372314448_37517110151368146437077290493647n.png

Kaspersky Lab, bu sponsorlukla birlikte, elektronik oyun dünyasındaki iddiasını da bir kez daha ortaya koyuyor. Sadece 2012 yılında, dünya genelinde oyunculara yönelik olarak günlük yaklaşık 7,000 saldırı gerçekleştiğinin kaydedildiğini açıklayan Kaspersky Lab, bu saldırıların büyük çoğunluğunun, online oyun şifreleri ve çevrimiçi bankacılık sistemleri şifreleri gibi kişisel kullanıcı verilerine erişim amaçlı olduğunu açıklıyor. Bunun yanı sıra oyuncuların yarattıkları karakterler ve oyun içi eşyaları çalan siber suçlular da bulunuyor. Bu suçlular ardından, bu sanal varlıkları gerçek para karşılığı satma girişiminde bulunuyor.

Pure 3.0 ile birlikte online oyun güvenliğini de sağlayacak olan Kaspersky ayrıca bankacılık işlemlerinde de kullanıcılara üstün güvenlik sunacak. Kaspersky Lab’in Türkiye Pazarlama Müdürü Pınar Uylum Terzioğlu, Kaspersky PURE 3.0 Total Security'nin sunduğu ayrıcalıklı güvenlik sayesinde kullanıcıların, çevrimiçi bankacılık, alışveriş, parola yönetimi ve çevrimiçi yedekleme işlemlerini güvenli bir şekilde yapabileceklerini vurguluyor. Terzioğlu, bu çözümün oyunseverler için de siber hırsızlıklara ve saldırılara karşı uçtan uca bir çözüm olduğunu vurguluyor.

Terzioğlu sözlerini şöyle sürdürüyor: 

“Hem yakın zamanda piyasaya çıkacak yeni ürünümüz hem de Türkiye’nin en başarılı elektronik oyun takımına sponsorluğumuzla, dijital oyun pazarındaki iddiamızı ortaya koyuyoruz. En iyi ve en etkin güvenlik yazılımı olan Kaspersky PURE 3.0 Total Security ile müşterilerimizin çevrimiçi deneyimlerini yavaşlamadan devam ettirebilmelerini ve evlerinde bulunan her bilgisayarın güvenliğini sağlamak için en iyisini sunmaya devam edeceğiz. Kaspersky PURE 3.0 Total Security, size akıcı bir oyun oynama fırsatı sağlamak için, etkinleştirildiği zaman bilgisayarınızın işlemci gücünün kullanılmasını erteleyen bir ‘Oyun Moduna’ sahip. Ayrıca oyun oynarken tam ekran modunu seçtiğiniz zaman bilgilendirme mesajlarıyla dikkatinizi dağıtmıyor; fakat aynı zamanda bilgisayarınızı ve oyun deneyimlerinizi korumayı elden hiç bırakmıyor (KIS 2013’deki sistemin aynısı).”

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.