Oyun

Kholat ücretsiz oldu!

Korku keşif oyunu Kholat Steam'de ücretsiz oldu. İşte detaylar!


Sean Bean'in anlatıcılığını yaptığı korku keşif oyunu Kholat Steam'de kısa bir süreliğine ücretsiz oldu.

En popüler İngiliz aktörlerinden biri olan Sean Bean'in anlatıcılığını yaptığı ve Unreal Engine 4 oyun motorunu kullanan Kholat, korku unsurları taşıyan bir keşif oyunu; esin kaynağı ise Dyatlov Geçidi Vakası olarak bilinen gerçek bir olay – dokuz Rus kayakçının, sayısız doğrulanmamış hipoteze yol açan ölümü.

Kholat ücretsiz oldu!

Oyuncu, gerçekte ne olduğunu bulma göreviyle, doğrudan Ural Dağları'nın misafirperver olmayan, uçsuz bucaksız manzarasına dalacak. Olaylar geliştikçe, beklenenden de fazla spekülasyonla karşılaşabilirsiniz.

Dyatlov Geçidi Vakası, 1959 kışında meydana gelmiş, gerçek bir olaydır. Dokuz kayakçı, Ural Dağlarının kuzey kısmında sonu ölümle biten bir geziye çıkmıştı. Keşif gezisi personelinin cesetleri, Kholat Syakhl eteklerine saçılmış halde bulundu.

Rus makamları, "bilinmeyen zorlayıcı bir gücün" ölümlere yol açtığını belirterek davayı kapattılar. Oyun, "En İyi Hikaye/Hikaye Anlatma" ve "En İyi Masaüstü/İndirilebilir" alanlarında "GameConnection Europe 2015" ödülü kazanmış bir oyun.

Buradan ilgili sayfaya gidip oyunu temin edebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.