Oyun

KONAMI'den Maradona açıklaması geldi!

KONAMI'ye dava açan Maradona hakkında ilk açıklama geldi.

KONAMI'den Maradona açıklaması geldi!

Bundan yaklaşık bir hafta önce, futbolun yaşayan efsanelerinden Diego Armando Maradona, resmi Facebook sayfası üzerinden yaptığı açıklamayla PES 2017 oyununda kendi izni olmadan karakterinin olması nedeniyle KONAMI'ye dava açtığını duyurmuştu. 

Bu olayın hızlıca yayılmasının ardından KONAMI sonunda sessizliğini bozdu. Şirketin Tokyo'daki merkezinden yapılan açıklama şu şekilde:

Şu sıralar PES 2017'de bir oyuncuyu izinsiz kullandığımız yönünde pek çok haber var. Fakat şirketimiz bu oyuncuyu sözleşmedeki lisans temellerine uygun şekilde kullanmıştır.

Şu ana kadar pek çok PES oyunu çıkmış durumda ve gerek Maradona, gerek diğer efsanevi oyuncular, adları değiştirilmiş olsa da her zaman oyunda yer almıştı. Fakat şu an PES 2017'nin myClub modunda, Legends kısmında Maradona isimli bir karakter halihazırda zaten var. İlerleyen günlerde bu konuyla ilgili yeni gelişmeleri sizlerle paylaşacağız.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.