Oyun

Kur farkı Steam için geçerli değil!

Steam'in yıllardır benimsediği sabit kur, aradaki farkın artması nedeniyle değişebileceği ve yukarı çekileceği düşünülmekteydi. Ancak durum düşündüğümüzden de farklı. İşte detaylar!

Kur farkı Steam için geçerli değil!

Artan kur farkları nedeniyle oyuncular en zorlu dönemlerini geçirmekteler. Özellikle konsol tarafı için konuşmak gerekirse. Bu zorlu dönemde gelen Steam'in sabit kuru devam ettirme kararı ise oyuncuları bir hayli sevindirdi.

Steam'in yıllardır benimsediği sabit kur, aradaki farkın artması nedeniyle değişebileceği ve yukarı çekileceği düşünülmekteydi. Ancak Steam, Türk oyuncuların yanında olduğunu ve en uygun fiyatlandırma politikasını devam ettireceklerini açıkladı.

Sadece gönderilen hediyeler konusunda bazı kısıtlamalar gerçekleştirilecek. Oyun ve eşya fiyatlarında bir değişimin söz konusu olmayacak.

Kur farkı Steam için geçerli değil!

Kurdaki dalgalanmaların kullanıcıların alım gücünde bir değişiklik yaşadığı anlamına gelmediğini belirten yetkililer, sadece boşluğu kullanmak isteyen fırsatçılar için hediye gönderimine bir sınırlama getirmeyi uygun gördüklerini açıkladı. Steam'in sabit kuru şu andan itibaren 2.1 TL.

Hediye sınırlamasına açıklık getiren Steam, hediyeyi alacak kişinin bulunduğu ülkenin fiyatının, Türkiye fiyatına oranla yüzde 115 veya daha altında ise müsade edileceğini belirtti.

Bu önlemin, yerel fiyatlandırmanın düşük olduğu bölgelerden, yüksek fiyatlı bölgelere yapılacak olan satışların önüne geçmek için yapıldığı görülüyor. En azından Steam'in Türk oyuncularının yanında olduğunu bilmek rahatlatıcı. 

Yorumlar
OmerPasa3328
İŞTE be gobels yaşa gobels! :DD
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.