Lego Fortnite içinde Star Wars podracing

Star Wars hayranlarını heyecanlandıracak bu projede, Lego Fortnite oyuncuları, The Phantom Menace filmindeki ünlü Tatooine podracing pistini oyun içinde yeniden inşa etti. Bu yaratıcı çalışma, oyunculara nostaljik bir yarış deneyimi sunuyor.

Bu bir Jedi zihin hilesi değil. Sanatçı bir Lego Fortnite oyuncusu, Star Wars: The Phantom Menace'deki Tatooine pistini oyun içinde yeniden inşa etti ve Lando Calrissian, bu pistte yarıştı. Dextero, bu çalışmayı X platformunda (eski adıyla Twitter) paylaştı. Ancak, bu Lego Fortnite ve Star Wars tasarımının arkasındaki kişi aslında Reddit kullanıcısı AoP_Paynekillers. Geçen ay yaptığı açıklamada, "amaç pylonlar arasında kalmak ve gayzerlere çarpmamak" olduğunu belirtti. Pistin yanı sıra, tribünler ve anons kabini de mevcut.

Geçen ay, Fortnite'ta büyük bir Mayıs etkinliği kapsamında bir Star Wars geçişi yapıldı. Bu etkinlikte Calrissian, Dagobah Luke Skywalker ile birlikte oyuna eklendi ve her ikisi de Lego versiyonlarıyla geldi. Yetişkin Anakin Skywalker Fortnite'ta mevcutken, genç Anakin görünümü henüz yok. Bu nedenle, Anakin yarışçı pilot koltuğuna oturamadı.

Lego Fortnite, Mart ayındaki güncellemeyle araçlara kavuştu ve oyuncuların kendi Lego oyunlarını yayınlamalarına da izin verildi. Bu oyun, Aralık ayında Rocket Racing ve Fortnite Festival ile birlikte Fortnite'a eklendi.

Bu, birinin klasik bir filmden ilham alarak oyunda bir şeyi yeniden yaratması ilk değil. Bu yılın başlarında, bir Lego Fortnite oyuncusu, The Lord of the Rings: The Two Towers filmindeki Helm's Deep kalesini yeniden inşa etti. Bu tarz paylaşımlar oyuncuların oyun içerisinde geçirdiği zamanların artmasına da neden oluyor. Özellikle Minecraft oyun dünyasında bu tarz içerikleri fazlasıyla görebiliyoruz. Aşağıda bununla ilgili yapılmış kısa bir video bulabilirsiniz. İyi seyirler.