LOL hayranları için Riot Mobile yayınlandı!

LOL hayranlarının ve firmanın diğer oyunlarını severek oynayan kullanıcılara Rİot Games'den sevindirici haber geldi. Detaylar haberimizde.

LOL hayranları için Riot Mobile yayınlandı!

League of Legends, Valorant ve Wild Rift mevcut E-spor sahnesindeki en önemli oyunlardan, dünya çapında milyonlarca kullanıcı bu oyunlarla rekabet ediyor ve bağlantı kuruyorlar.

Bu tutkuyu bir sonraki seviyeye taşımak için Riot Games, Los Angeles ve California merkezli bir şirket tarafından geliştirilen, bu oyunları seven kullanıcılara daha çekici ve akıcı bir deneyim sunmayı amaçlayan bir uygulama olan Riot Mobile'ın piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

İşte Riot Mobile!

Riot Mobile'ın 2019'dan kalma bir uygulama olan LoL+ (Plus)'dan türediğini ve bu yeni uygulamanın, oyuncunun yeni içerikler ve etkinlikler hakkında bir deneyim yaşayacağı, tüm yeniliklerden haberdar olabileceği yeni bir platform. Uygulama sayesinde Riot oyunlarıyla ilgili bilgileri ve dünyadaki diğer oyuncularla bağlantı kurabileceğiniz bir platforma kavuşuyorsunuz.

Öte yandan Riot Games, 2022'de uygulamada ağırlıklı olarak E-spor odaklı iyileştirmelere yer vereceklerini ve kullanıcıları için daha iyi bir taşınabilir mobil deneyime sahip olmak adına tasarlanacağını da duyurdu.

Riot Mobile, 1.0 sürümünde oyuncu profilleri, çoklu oyun ve çoklu bölge sohbeti gibi belirli ayarların yanı sıra arkadaş aramak ve sohbet başlatmak için kısayollar bulunuyor. League of Legends, League of Legends: Wild Rift, VALORANT, Legends of Runeterra, Teamfight Tactics gibi oyunları sevenler, Brandon Beck ve Marc Merrill tarafından kurulan şirketin uygulaması sayesinde bu oyunlar hakkında güncel bilgilere sahip olabilecekler.

Riot games şu anda beklenmedik kapanmaları, sohbet ve bildirimler etrafındaki sorunları çözmeye odaklanmış durumda. LoL+ sorunlarının çoğunu çözen firma, yalnızca Riot Mobile uygulamasına yönelecek. Artık App Store'da ve Play Store'da uygulamayı bulup indirebilirsiniz.