Oyun

Mart ayında çıkacak oyunlar! (2019)

Mart 2019, oyun çıkışları adına biraz daha sönük, ancak çıkan ve çıkacak bazı harika oyunlar da yok değil. İşte Mart 2019 içerisinde çıkışını gerçekleştirecek oyunlar!

Mart ayında çıkacak oyunlar! (2019)

2019, özellikle video oyunları konusunda dolu dolu geçen bir sene. Ocak ve Şubat ayında bizleri popüler oyun yapımcılarının en güncel yapımları karşıladı. Far Cry, Metro ve Anthem bunlara örnek olarak gösterilebilir. 

Peki ya Mart ayı? Mart ayında bizleri ne gibi yapımlar bekliyor olacak? Geçtiğimiz günler Devil May Cry 5 resmi olarak çıkışını gerçekleştirdi. Buna ek olarak Left Alive ve Dead or Alive 6'da çıkışını gerçekleştiren oyunlar arasında yer alıyor. 

Dilerseniz Mart 2019 ayı boyunca çıkacak oyunlara hep beraber göz atalım. 

Dead or Alive 6 (Çıktı! 1 Mart 2019) PS4, Xbox One, PC

Team Ninja'nın birinci sınıf dövüş oyunu serisi Dead or Alive'ın uzun süredir beklenen yeni bölümü! Yepyeni aşamalar ve karakterlerin eklenmesiyle Dead or Alive 6, gerçek dövüş eğlence evrimini canlandırıyor ve sergiliyor.

ToeJam and Earl: Back in the Groove (Çıktı! 1 Mart) PC, Mac, Lin, Switch, Ps4, Xbox One

Left Alive (Çıktı! 5 Mart) PS4, PC

Square Enix’den aksiyon dolu bir nişancı oyununda bitmek bilmeyen bir savaş yüzünden tarumar olmuş bir dünyada hayatta kalma mücadelesi veriyoruz. 

Kojima Productions’dan kıdemli geliştiriciler Toshifumi Nabeshima (yönetmen, Armored Core serisi) ve Yoji Shinkawa (karakter tasarımcısı, Metal Gear Solid serisi) ve Takayuki Yanase (mech tasarımcısı, Ghost in the Shell: Arise, Mobile Suit Gundam 00, Xenoblade Chronicles X) Left Alive’ın karanlık ve kasvetli dünyasını oluşturmak için güçlerini birleştirdiler.

Total War: Three Kingdoms (Çıktı! 7 Mart) PC

Creative Assembly'nin Total War serüveni hız kesmeden devam ediyor. 

Warhammer serisinden sonra tarihsel olaylara tekrar değinmeye başlayan firma, Total War Saga: Thrones of Britannia,Rome 2'nin ek paketi Empire Divided ve daha duyurulmamış bir zaman dilimini işleyen yeni bir oyundan sonra şimdi de Total War: Three Kingdom'ı çıkardı.

Devil May Cry 5 (Çıktı! 8 Mart) PS4, Xbox One, PC

Uzun süredir söylentiler, beklentiler vardı. Capcom ile ilgili herhangi bir haber olduğunda, duyuru yapılacak denildiğinde, ''DMC 5'' yorumları hep yapılıyordu. Nihayet beklentilere cevap geldi ve Capcom uzun bekleyişin ardından 8 Mart 2019'da DMC 5'İ resmi olarak oyuncuların beğenisine sundu.

The Division 2 ( 15 Mart) PS4, Xbox One, PC

Ubisoft’un online temalı açık dünya oyunu The Divison 2’nin çıkmasına 6 gün gibi çok az bir süre kaldı. İlk oyuna nazaran Division 2 bizlere pek bir yenilik sunmuyor. Gördüğümüz kadarıyla aradaki tek fark kış temasından bir anda yaz temasına dönmüş olmamız. Eh, alacak olan oyunculara şimdiden iyi eğlenceler o zaman.

Super Robot Wars T (20 Mart) Switch, PS4

Sekiro: Shadows Die Twice (22 Mart) PS4, Xbox One, PC

Sekiro: Shadows Die Twice FromSoftware tarafından Xbox One, PlayStation 4 ve PC sistemler için geliştirilen bir aksiyon-macera oyunudur. 

FromSoftware dendiği zaman akla ilk gelen kelime kesinlikle ''kanser''. Kendileri zamanında bizlere Bloodborn ve Dark Souls serisini sunmuş melek insanlar topluluğudur. Peki Sekiro: Shadows Die Twice yapımını diğerlerinden farklı kılan şey ne?

Oyun diğer serilere nazaran daha hızlı ve seri bir şekilde işliyor. Bu da haliyle daha önce zor yapımlara yanaşmayan oyuncuları bile kendisine çekmesine yarıyor. 

Tropico 6 (29 Mart) PC, PS4, Xbox One

Tropico 6 Limbic Entertainment tarafından geliştirilen inşaat ve yönetim simülasyonu video oyunudur. Tropico 6’nın seriye devrimsel yenilikler getirmediği ve Tropico 5’in çok benzeri olduğu düşünceleri etrafta kol geziyor. Yinede serinin severleri oyuna bir bakmak isteyeceklerdir diye düşünüyoruz.

Yoshi's Crafted World (29 Mart) Sadece Nintendo Switch!

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.