Oyun

Marvel Ultimate Alliance serisi yayından kaldırıldı!

Activision, Marvel: Ultimate Alliance'nin her iki oyununu da mağazalardan kaldırdı.

Marvel Ultimate Alliance serisi yayından kaldırıldı!

Activision, Marvel: Ultimate Alliance'nin her iki oyununu da satıştan kaldırdı. 

Marvel: Ultimate Alliance ve Marvel: Ultimate Alliance 2 artık PlayStation Store, Xbox Store ve Steam'den satın alınamıyor. Oyunlara halihazırda sahip olanlar indirip oynamaya devam edebilir. Ancak daha önceden satın almamış olan hesaplar bir daha bu oyuna erişim sağlayamayacaklar.
 
Activision oyunların neden kaldırıldığına dair bir açıklama yapmadı ancak muhtemelen lisans süresinin dolması ile alakalıdır. 2017'nin sonlarında Deadpool oyunu da lisans süresinin dolması yüzünden satıştan kaldırılmıştı. Eh buna ek olarak artık Marvel'ın Activision ile bir anlaşması da kalmadı demek oluyor.

Bir Marvel oyunu nasıl rezil edilir adlı çalışmalarını yıllardır bizlere sunan Activision, artık Marvel yapımlarını üstlenmeyecek. Marvel, diğer üçüncü parti firmalar ile çalışacak. Bunun en büyük örneklerinden biri ise Sony. Bildiğiniz üzere PlayStation 4 için geliştirilmekte olan Marvel's Spider-Man oyunu, Activision sonrasında geliştirilen ilk Marvel oyunu olma ünvanını da taşıyor.

Tabii ki şimdilik sadece elimizde Spider-Man bulunuyor olsada ileride Square Enix tarafından daha birçok Marvel evreninde geçen yapımlar görme şansına erişeceğiz. Avengers projesi gibi. Ancak o projeden hala bir ses soluk çıkmış değil. Bakalım Marvel'ın oyun dünyası serüveni bize ne gibi kapılar aralayacak göreceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.