Oyun

Microsoft, Avatarlar oyunundan silahları kaldırma kararı aldı!

Microsoft, Xbox Live'da oyuncuların sanal karakterleri olan avatarlarda yeni düzenlemelere gidiyor. Bu düzenlemede silah ve benzeri şiddet objelerinin satışı artık engellenecek.


Microsoft'un oyun konsolu Xbox 360'a sahip olanların hemen hemen hepsi bir avatar oluşturmuştur. Microsoft'un yeni kararı bu oyunu oynayanları hayli üzecek gibi görünüyor çünkü artık avatarın şekliyle oynamayı ve ona yeni kıyafet ile ekipmanlar satın alamayacaksınız. Microsoft'un yeni politikası gereği artık silah ve benzeri şiddet unsuru taşıyan avatarlar Xbox Live Marketplace üzerinden satılmayacak.

1325016254_images.jpg

Bu haberin ortaya çıkmasının sebebi ise Gears of War serisinin yapımcısı Epic Games'in forumunda topluluk yöneticisi olan raczilla kullanıcısının mesajı. Forumdan duyurduğu mesajda yeni politika gereği 1 Ocak'tan itibaren silah ve benzeri avatarların artık satılmayacağı, ancak o güne kadar satın alınan tüm avatarların ise kalıcı olacağını belirtti.

Eğer  almayı düşündüğünüz silahlı avatar ürünleri varsa şimdiden almalısınız. Çünkü 1 Ocak'tan itibaren hepsi silinecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.