Oyun

Microsoft; EA, Valve ve PUBG'yi satın alabilir!

Microsoft'un; EA, Valve ve PUBG'yi satın alacağı söyleniyor. Oyunun kuralları yeniden yazılabilir!


Bugün oyun dünyasına bomba gibi bir iddia düştü. Xbox One ile PS4'ün gerisinde kalan Microsoft'un, bu hatasını telafi etmek için EA, Valve ve PUBG Corp.'u satın alacağı dile getirildi.

SuperData Research analisti Joost Van Dreunen, Polygon'a verdiği demeçte, çok yakında bu dev satın alma işlemi ile ilgili resmi bir duyurunun yapılacağının altını çizdi.

Oyun sektörüne büyük atılımlar yapmak isteyen Microsoft,  geçtiğimiz aylarda Xbox Başkanı Phil Spencer'ı, Oyun Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atamıştı.

Özel oyunlar konusunda geride kalan Microsoft; EA, Valve ve PUBG Corp.'u satın alarak Xbox One için muhteşem bir yatırım yapabilir. Eğer kolay lokma olmayan bu firmalar Microsoft'un bünyesine geçerse, firmaların oyunları ilk olarak Xbox One'a gelecektir.

Süreli olarak özel oyun şeklinde duyurulacak olan yeni oyunlar, Sony cephesinin pek hoşuna gitmeyecektir. Dünyanın ilk gerçek 4K konsolu Xbox One için bu satın alma işleminin şahane olacağını söylebiliriz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.