Oyun

Microsoft, Kinect için yazılım geliştirme kitini yayınladı!

Değişik bir oyun deneyimi sunun Kinect için beklenen yazılım geliştirme aracı (SDK) dün Microsoft tatafından Windows kullanıcıları için yayınlandı


Değişik bir oyun deneyimi sunun Kinect için beklenen yazılım geliştirme aracı (SDK) dün Microsoft tatafından Windows kullanıcıları için yayınlandı.

SDK yazılımcılara Visual Studio ile C++, C ve Visual Basic dillerinde geliştirmelerine olanak tanıyor. Engadget' in haberine göre, SDK xBox 360 geliştiricilerinin kullanımına açık olan bazı kütüphaneleri içeriyor. XNA üzerine inşa edilmiş olan kütüphane bağımsız olarak çalışabiliyor. Böylece DirectX' e gerek kalmıyor.

SDK ücretsiz olarak dağıtılıyor fakat sadece Windows 7 ile çalışıyor ve çok güçlü bir bilgisayara ihtiyaç duyuyor. SDK ile birlikte ayrıca sürücüler, zengin uygulama programlama arayüzü (API), yükleme belgeleri ve kaynak materyaller de yayınlandı.

Kinect araç kitini indirmek isteyenler bu adresi ziyaret edebilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.