Oyun

Microsoft, Minecraft'ın eğitim versiyonunu duyurdu

Microsoft Minecraft'ın çocuklar için eğitim versiyonunu duyurdu.

Microsoft, Minecraft'ın eğitim versiyonunu duyurdu

Günümüzün en popüler oyunlarından bir tanesi olan Minecraft, 2015 yılında Microsoft tarafından bağımsız oyun geliştiricisi Mojang'tan satın alınmıştı. Satın almadan sonra Windows 10 sürümü yayınlanan Minecraft'ta Microsoft'un kendi ekosistemi için oyunu uyarlamak dışında neler yapacağı merak konusuydu.

Geçtiğimiz yıl Microsoft çocuklar tarafından yoğun ilgi gören Minecraft oyunuyla ilgili yeni bir adım attı ve çocuklara kodlama öğretmeyi amaçlayan bir Minecraft versiyonunu duyurdu. Bu versiyonda çocuklar kodlarla oyunda ilerliyor ve ilerledikçe oyun daha da zorlaşıyor.

1453216760_minecraftedu.jpg

Bu kez Microsoft Minecraft Eğitim versiyonu adını verdiği bir Minecraft sürümünü duyurdu. Okullardaki eğitim programına dahil olacak bu versiyon temel olarak çocukların daha yaratıcı olabilmelerini ve çok yönlü düşünmelerini sağlıyor. Öğretmenler öğrencilerinden Minecraft Eğitim versiyonunda çalışma yapmalarını isteyebilecek ve öğrencilerin bu çalışmalarını yine Minecraft üzerinden kontrol edebilecek.

Minecraft Eğitim versiyonuna dahil olacak öğrencilerin hesapları öğrenci belgeleriyle oluşturulacak. Bu versiyonu evde de kullanmak isteyen öğrenciler hiçbir ek ücret ödemeden evlerinde de bu versiyonu oynayabilecek.
          
          
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.