Oyun

Microsoft, oyun sektörünü yeniden şekillendirecek Project Scorpio hakkında açıklamalar yaptı

Microsoft, konsolların da 4K kalitede oyunları destekleyebilmesini sağlayan Project Scorpio hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

Microsoft, oyun sektörünü yeniden şekillendirecek Project Scorpio hakkında açıklamalar yaptı

Günümüzde bilgisayar oyunlarının konsol oyunlarından daha fazla sevilmesinin en büyük nedeni cihazlar arasındaki görüntü kalitesinin çok farklı olması. Bilgisayarlarda 60 FPS, 4K çözünürlük gibi özellikler mevcut ancak bu özellikler yeni yeni konsollara gelmeye başladı. Kullanıcılarına daha iyi görüntü kalitesi sunabilmek adına çalışmalar yapan Microsoft, oyun sektörünü tamamen değiştirecek ve belki de PlayStation'ı sonunda tahtından edecek Project Scorpio hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

Project Scorpio, önceden tanıtılmış olmasına rağmen yeni detaylandırılan bir proje. Bu proje kapsamında konsolların da gerçek 4K çözünürlüğüne erişebilmesi hedefleniyor. Microsoft'ta çalışan ve Project Scorpio ile ilgili açıklamalarda bulunan Shannon Loftis, proje sayesinde konsolların bilgisayarlara karşı üstünlük elde edebileceğini düşünüyor. USA Today ile yaptığı röportajda bilgisayarların 4K özelliğini tam olarak kullanabildiğine, ancak 4K'yı destekleyen ekran kartlarının konsollardan bile pahalı olduğuna dikkat çeken Loftis, Project Scorpio ile bu sorunun ortadan kaldırılacağını ve her konsol oyuncusunun 4K çözünürlüğe erişebileceğini açıkladı.

1474300532_scorpio-hero.jpg

Microsoft'un söylediğine göre 4K'yı destekleyen oyunların sayısı PlayStation'daki gibi bilindik birkaç oyunla sınırlı da kalmayacak. Project Scorpio için özel bir zaman çizelgesi hazırlanacak ve zaman çizelgesine göre piyasadaki oyunlar tek tek 4K'ya uyarlanacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.