Oyun

Microsoft oyunlarda sunduğu hediye sistemini genişletiyor!

Microsoft oyunlarda sunduğu dijital hediye sistemini genişlettiğini açıkladı.

Microsoft oyunlarda sunduğu hediye sistemini genişletiyor!

Microsoft, dijital hediye programını PC oyunlarını da kapsayacak şekilde genişlettiğini duyurdu. Söz konusu genişleme kapsamında PC oyunlarının yanı sıra ek paketler ve diğer eklentileri de arkadaşlarınıza hediye edebileceksiniz.

Dijital hediye programına PC sistemlerini de dahil eden Microsoft, tüm Xbox One oyunlarının hediye edilebilmesinin önünü açtı. Daha önce sadece seçilmiş Xbox One oyunlarını ve oyun içi içeriklerini, Xbox Live Gold ve Xbox Game Pass abonelikleri hediye edilebiliyordu. Yeni düzenleme ile artık tüm eklenti ve oyunlar gönderilebilecek.

Dijital hediye programının kapsamı genişletilse de, bu durum ortada bazı kısıtlamaların olmadığı anlamına gelmiyor. Örneğin, Microsoft oyuncuların daha önce satın aldıkları bir oyunu arkadaşlarına hediye etmelerine izin vermeyecek. Şirket dijital hediye programının amacının oyun paylaşımı olmadığının, önceliğin  arkadaşlara dijital öge hediye etmek için kolay bir yol sunmak olduğunun altını çiziyor.

Ek olarka belirtmek isterizki Microsoft, ön siparişteki oyunları da kapsam dışında tutuyor. 

Microsoft dijital hediye programı çerçevesinde PC oyunu hediye etmek isteyenlerin bu dileklerini şimdiden gerçekleştirebileceğini belirtti. Xbox One oyunlarının tamamını hediye etmek isteyenler de kısa süre içinde bu imkandan yararlanabilecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.