Microsoft, Xbox Series S’in performansını arttırmak için harekete geçti

Oyun dünyasının en popüler platformlarından biri olan Xbox Series S, yakın zamanda çok önemli bir performans güncellemesi alabilir.

Microsoft, Xbox Series S’in performansını arttırmak için harekete geçti

Xbox ile PlayStation arasındaki rekabette önemli bir yer tutan Xbox Series S, hem abisi Xbox Series X’e hem de rakibi PlayStation 5’e göre daha uygun fiyatlamasıyla dikkat çekiyor. Genel fiyat ortalamalarına baktığımız zaman, şu sıralar Xbox Series S’in 6.500-7.000-TL bandından satıldığını görüyoruz. Buna karşılık ne Xbox Series X’i ne de PlayStation 5’i bu paraların yanına yaklaşan tutarlardan bile almak mümkün değil. İşte üç konsol arasında böylesi bir fiyat farkı olunca, Xbox Series S’in performans bakımından rakiplerinden geri de kalması da son derece normal bir durum.

Ancak özellikle geliştiriciler, bu konsol için kendilerine tanınan 8GB’lık sınırlamadan son derece rahatsız. Cihazın normal bellek kapasitesi 10GB iken kendilerine uygulanan bu sınır yüzünden oyun geliştirime aşamasında zorluk çektiklerini ifade eden geliştiriciler için bir güncelleme yayınlayan Microsoft, 8GB’lık sınırın yukarı çekildiğini duyurdu.

Microsoft, Xbox Series S’in performansını arttırmak için harekete geçti

Bununla birlikte Xbox Series S konsolunda kullanıcıları ilgilendiren asıl güncelleme ise ilerleyen günlerde servis edilecek. Öyle ki AMD’nin FSR 2.0 teknolojisi Xbox platformlarına da sunulacak ve bu güncelleme sonrası aralarında Xbox Series S kullanıcılarının da olduğu Xbox hayranları, daha yüksek performanslara ulaşabilecek.

Her ne kadar bu güncellemenin servis edileceğe tarihe ilişkin şu ana kadar bir açıklama yapılmamış olsa da, oyun dünyasının önde gelen isimleri önümüzdeki birkaç hafta içerisinde bu güncellemenin Xbox platformu için sunulacağını düşünüyor.