Oyun

Microsoft'tan PS5 ve Sony'i bitirecek hamle!

Microsoft oyun sektöründe yeni bir satın almaya imza attı ve aralarında id Software ve Bethesda gibi şirketlerin bulunduğu Zenimax Media'yı aldığını duyurdu.

Microsoft'tan PS5 ve Sony'i bitirecek hamle!

Oyun dünyasında ağırlıklı olarak konsol tarafındaki faaliyetleriyle tanıdığımız Microsoft, yeni bir satın alımla bu alandaki durumunu güçlendirmeye karar vermiş görünüyor. Microsoft, oyun sektörünün önemli oyunlarını geliştiren ZeniMax Media'yı satın aldığını açıkladı. id Software (Doom, Quake), Arkane Studios (Dishonored, Prey), Tango Gameworks (The Evil Within) ve Bethesda Game Studios (The Elder Scrolls, Fallout) gibi şirketleri bünyesinde barındıran ZeniMax Media, 7.5 milyar dolar karşılığında Microsoft'a satıldı. 

Bu satın alımla beraber The Elder Scrolls, Fallout ve Doom gibi oyunlar Microsoft bünyesine geçmiş oluyor. Bu oyunların bir kısmı Xbox ve PC üzerinden oynanabiliyor olsa da bazıları sadece PlayStation konsoluna özel oyunlardı. Kısa vadede olmasa da bu özel oyunların da Xbox ve PC tarafına geleceğini söylesek yanılmış olmayız. 

Doom ve Fallout artık Microsoft'un!

Yapılan anlaşmanın regülasyon kurumlarının onayından sonra 2021 yılının ikinci çeyreğinde kabul edilmesi bekleniyor. Yapılan anlaşma ile Microsoft hem Xbox hem de PC tarafında elini kuvvetlendirecek gibi görünüyor. Satın alınan ZeniMax, oyun sektörünün ünlü ve popüler oyunlarının birçoğunu geliştiren şirketleri bünyesinde barındırıyor.

Microsoft'un yeni konsolu Series X ve Series S modellerinin piyasaya çıkmasından önce atılan bu adımın şirketin oyun sektöründeki yerini sağlamlaştırmak için atıldığı düşünülüyor.

Yorumlar
yakup
playstation ve sonu köklü bir firmadır tahtından kaldıramazlar lakin playstation dan 2 kat performans veren cihazı piyasa fiyatın altında yaparlarsa belki bu şekilde olabilir lakin bu da çok zor
Cevapla
Mert
PlayStation xbox ı parmağıyla ezer
Cevapla
Onur
God of War sizin bütün oyunlarınızı kafa tutar diğer ps oyunlarını saymıyorum bile
Cevapla
Efe
Xbox boş
Cevapla
Birisi
Ps yi devireceklermiş gülelim imkansız ps5 i de devireceklermiş oda imkansiz tek bi şey ver ps5 devirilmesi icin cok ucuza ve ps5 in 2 katı performans veren cihaz getirmeleri lazım yani boşuna isyan cikarmayin kralı tahtından indiremessiniz
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.