Oyun

Microsoft'tan yeni Xbox açıklaması!

Xbox'ın baş isimlerinden Phil Spencer, yeni nesil konsolu hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

Microsoft'tan yeni Xbox açıklaması!

Yeni nesil konsollarda rekabet konusunda başarısız olarak görülen Microsoft, yeni Xbox için sürpriz  planlamalarına başladı. Yeni gelecek Xbox konsolu hakkında açıklamalar yapan Phil Spencer, Japon geliştiricilerinin endüstri için büyük bir önem taşıdığını ve yapımlarını beğendiğini belirterek buradan onlara sinyal verdi.

Özellikle altını çizerek Japon geliştiricilere destek vereceğini söyleyen Phil Spencer, Microsoft'un kaynaklarını kullanarak muhtemelen bir sonraki jenerasyonda Japon geliştiricilerin de içerisinde bulunduğu stüdyolar ile anlaşmaya varabilir. Bunun dışında yeni nesil konsolun donanım olarakta üstün bir model olmasını istediğini belirten Spencer, anlaşılan şimdiden planlamalarını yapmaya başlamış durumda.

Gelecek nesil Xbox için oldukça heyecanlı olacak!

Yeni nesilde oyunlardan yana kozunu kullanmayı hedefleyen firma, bu nesilde kullanıcıları donanım gücünden her ne kadar vurmaya çalışsada başarılı olamadı. Her ne kadar bu durumun oyunların önüne geçmesi bizi üzse de, bir sonraki nesilde Microsoft'tan hem donanım tarafı güçlü hem de özel oyun kütüphanesi kalabalık bir Xbox beklediğimizin de altını çizmeden geçmek istemeyiz.

Bakalım Phil Spencer, yeni nesil konsollar konusunda aklından neler geçiriyor? Tüm bu soru işaretlerine büyük ihtimalle gelecek E3 konferansında yanıt bulacağız.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.