Oyun

Microsoft God of War yüzünden oyununun adını değiştirdi!

E3 2018 kapsamında duyurulan Gears of War 5'in neden adının Gears 5 olarak duyurulduğu belli oldu.

Microsoft God of War yüzünden oyununun adını değiştirdi!

Microsoft'un E3 2018 sunumunda duyurulan Gears 5, bekleyenleri üzerinde büyük bir heyecan oluştursa da, çoğu oyuncunun aklında oyunun değişen ismi vardı. Dördüncü oyun ile hikayeyi beklenmedik bir noktada bitiren geliştiriciler, beşinci oyunun hikayesini yayınlanan fragmana göre daha farklı bir yerden başlatacak. Ancak oyunun adının Gears 5 olması da çoğu oyuncuyu şaşırttı. Peki neden?

Zamanında şahlanan Gears of War markasının adını beşinci oyunda değiştiren Microsoft, tahminlere göre oyunun God of War yüzünden oyunun adını değiştirme kararı almış.

Sebebine bakacak olursak: Google'a GoW 5 gibi kelimeler yazınca oyuncuların karşısına Gears of War 5 yerine God of War çıkması, Microsoft'un biraz aklını kurcalamakta. 

Artık adı Gears olan serinin yeni oyunu, God of War'un karşısında nasıl bir başarı sağlayacak hep beraber göreceğiz. Oynanış mekanikleri anlamında kendi içerisinde pek değişikliğe gitmeyen yeni oyun, Xbox One X'te 4K destekli bir şekilde karşımıza çıkacak. E3 2018 kapsamında yayınlanan tanıtım videosuna yukarıdan ulaşabilirsiniz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.