Oyun

Minecraft'a çapraz platform desteği geliyor!

Minecraft'a konsolda çapraz platform desteği sonunda Haziran ayında geliyor.

Minecraft'a çapraz platform desteği geliyor!

Dünya çapında büyük yankı uyandırmayı başaran Minecraft'a yeni güncellemeler gelmeye devam ediyor. Son olarak Nintendo Switch platformuna çıkan yapım için Nintendo Switch müjdesi sonunda geldi.

Çapraz platform desteği sadece Nintendo Switch ve Xbox One sürümleri arasında olacak. Switch kullanıcıları Minecraft'ı PC veya PS4 oyuncuları ile birlikte oynayamayacak. 

Verilen bilgiye göre Minecraft'ın Switch sürümüne çapraz platform desteği Haziran ayında gelecek. Genellikle yaşı küçük oyuncuların oynadığı oyun, özellikle mobil platformda büyük bir oyuncu kesimine hitap ediyor.

Platformlar arası destek güncellemesi gerçekten de Switch’e oldukça gecikmiş biçimde geliyor. Söz konusu özellik geçen yılın E3 oyun fuarında duyurulmuştu ve eylül ayından itibaren oyunun diğer platformlardaki versiyonlarına sunulmaya başlanmıştı.

Switch sürümü için de kış aylarının sözü verilmişti. Ne var ki, söz konusu hedef tutturulamadı. Güncellenmiş Minecraft oyunu aynı zamanda Nintendo’nun bu yılın ilerleyen zamanlarında çıkarması beklenen yeni online servisini de destekleyecek.

Nintendo Switch'de milyonlarca oyuncuya ulaşan yapım, platformda dünya genelinde 144 milyon kopya satmayı başardı. Gelecek çapraz platform desteği ile oyuncu kitlesini genişletebilecek mi hep beraber göreceğiz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.