Mobile uyarlanmış 10 klasik bilgisayar ve konsol oyunu

Bu yazımızda mobil cihazlara uyarlanmış 10 efsane bilgisayar ve konsol oyunlarını listeliyoruz.

Mobile uyarlanmış 10 klasik bilgisayar ve konsol oyunu

Günümüz teknolojisi sayesinde cep telefonlarımızda ve tabletlerimizde bile eski konsol ve bilgisayarları kıskandıracak kadar yüksek grafikli, gerçekçi fizik motoruna sahip oyunlar oynayabiliyoruz. Yine de nostaji havasında olan insanlar için mobile uyarlanmış eski oyunlar da markette mevcut. Bu yazımızda artık klasikleşmiş, konsol veya bilgisayarlardan mobile uyarlanmış 10 oyunu listeliyoruz.

Tomb Raider

Eğer 90'lı yılların efsane oyununu telefon veya tabletinizde oynamak istiyor, Lara Croft'un maceralarının içinde bulunmak istiyorsanız Android için buradan, iOS için buradan ufak bir mebla ödeyerek oyunu indirebilirsiniz.

1442171562_tomb-raider.jpg

Heroes of Might and Magic III

Bir zamanların en popüler "kahramanlık" oyununu mobilde oynamak istiyor musunuz? Cevabınız evet ise Android için buradan, iOS için buradan ufak bir mebla karşılığında oyunu indirebilirsiniz.

1442171834_heroes-of-might-and-magic-iii.jpg

Baldur's Gate

Zamanının en iyi rol yapma oyunlarından biri olan Baldur's Gate'yi cep telefonlarınız ve tabletlerinizden oynama keyfini Android için buradan, iOS için buradan ufak bir ödeme ile oyunu indirerek yaşayabilirsiniz.

1442172123_baldurs-gate.jpg

Carmageddon

Oynamayanın ehliyet alamadığı efsane oyun Carmageddon'u oynama zevkini telefon ve tabletlerinizde yaşamak isterseniz; Android için buraya, iOS için buraya tıklayabilirsiniz.

1442172339_carmageddon.jpg

Another World

Kendini yanlışlıkşa başka bir dünyaya gönderen Lester'ın hayatta kalıp evine geri dönmesine yardım etmek istiyor musunuz. Android için buraya, iOS için buraya tıklayarak oyunu indireceğiniz bağlantıya ulaşabilirsiniz.

1442172541_another-world.jpg

Grim Fandango

Komplike bir macera oyunu olmasıyla dikkat çeken Grim Fandango'yu telefonunuza veya tabletinize indirmek istiyorsanız Android için buraya, iOS için buraya tıklayarak oyunu indirebilirsiniz.

1442172760_grim-fandango.jpg

Crazy Taxi

Dünyanın en eğelenceli taksisini kullanmak ister misiniz? Kim istemez ki! Android için buraya, iOS için buraya tıklayarak oyunu indirebilirsiniz.

1442172938_crazy-taxi.jpg

Myst

Eğer Myst'i daha önce oynamadıysanız bu oyun sizi biraz bayabilir ama eğer bir "Myst'ciyseniz" bu deneyimi mobil cihazınızda yaşamak da oldukça güzel olacaktır. Sadece iOS platformunda bulunan oyunu bu bağlantıdan indirebilirsiniz.

1442173270_myst.jpg

 Final Fantasy serisi

Bu seriyi artık bilmeyen yoktur. Eğer Final Fanatasy'i mobil cihazlarınızda oynamak isterseniz aşağıdaki bağlantılardan seriyi indirebilirsiniz.

1442173459_final-fantasy-series.jpg

Final Fantasy VII:iOS (Android için yakında çıkacak.)
Final Fantasy VI: Android | iOS
Final Fantasy V: Android | iOS
Final Fantasy IV: Android | iOS
Final Fantasy III: Android | iOS

Sonic CD

Veee efsane oyun Sonic CD! Bu mavi mereti oraya buraya şimşek hızında koşturmak, yüzükleri toplamak isterseniz Android için buradan, iOS için buradan oyunu indirebilirsiniz.

1442173701_sonic-cd.jpg