Oyun

NBA 2K Playgrounds 2 İnceleme!

NBA 2K Playgrounds 2, eğlenceli oynanış sistemi ve tatlı grafikleri ile oyun severlere güzel bir deneyim yaşatmayı başarıyor. Peki ya oyunu bu özellikleri yapımı kurtarmaya yetiyor mu? Karşınızda Teknolojioku farkıyla NBA 2K Playgrounds 2 incelemesi!

NBA 2K Playgrounds 2 İnceleme!

Basketbol oyunu dendiği zaman akla ilk gelen serilerden birisi her zaman NBA serisi olmuştur. 

Her sene yeni bir tema üzerine kurgulanan oyunun kariyer modu da öyle yamana atılacak cinsten değil. Her sene farkı bir deneyim ve farklı bir sunuş bizleri karşılıyor. Açıkçası bir basketbol oyununda böylesine özen ve emek görmek beni sevindiren unsurlardan biri. Peki ya biraz similasyondan uzak olan versiyonuna ne demeli?

Evet, NBA 2K Playgrounds'dan bahsediyorum. NBA markası, her türlü basketbol seven oyuncuları farklı tarzlar ve yapımlar ile tek bir çatı altına toplamaya çalışıyor ve bunu başarıyor da. Peki ya NBA 2K Playgrounds 2 çıkışı ile beraber beklediği ilgiyi görebildi mi? Oyunu nasıl bulduk? 

Öncelikle şu konuyu atlamadan belirtmek isterim. NBA 2K Playgrounds 2, bir NBA 2K19 değil. Bu yüzden kendisini aynı kefeye koyarak değerlendirmek yanlış olur. Ama bu onun 2K19 kadar kaliteli olmayacağı anlamına da gelmiyor. Sadece oyuncular değil, çevre dizaynı ve maç sırasında olan etkileşimlerde bir o kadar göze hoş gelen animasyonları barındırıyor ve bunu hissettiriyor oyuncuya. 

Sokak basketbolu mu dedin?

Bunun yanı sıra canlı renk paletleri de oyuna ayrı bir hava katıyor. Kontroller ise önceki oyunda olduğu gibi, her iki analog çubuğu ile neredeyse tüm ayak, top ve savunma manevraları kontrolünüzde oluyor ve bu zorluğa rağmen bir şeyler başarmanız sizden isteniyor. Merak etmeyin zorluk diyorum ancak bu ilk aşamada karşılaşacak olacağınız bir alışma süreci. Rahat olabilirsiniz. İlerleyen maçlarda yapacak olacağınız hareketlere siz de şaşıracaksınız.

Kontroller konusunda bazı değişiklikler yapabiliyorsunuz tabii ki ancak oyun zaten standart kontrol seçeneği ile size en iyi performansı sunmayı hedefliyor. O yüzden üzerinde pek oynama yapmamanızı öneririm. Kontroller konusunda gerekli uyarılarımızı yaptık. 

Grafiklerin böyle bir oyun için oyuncuya oldukça renk kattığına değindik. Peki ya içerik? Oyunun içerikleri dolu dolu mu? Yoksa olması için konmuş bir dize basit listeden mi ibaret? Bu konuda maalesef pek pozitif yorumda bulunamayacağım. Çünkü oyunda yer alan sağlam karakterler ile maç yapmak tam bir hayal. Bu karakterleri açmak için deli gibi kredi biriktirmeniz ve seçiminizi emin adımlar ile yapmanız gerekiyor. 

Kimin efsane olduğunu görmek ister misin?

Böylesine basit bir arcade oyununda biraz engelleyici paletlerin karşımıza çıkması açıkçası beni üzdü.

Buna ek olarak oynarken oyunun amacını da kavrayamayabiliyorsunuz. ''Nasıl yani?'' dediğinizi duyar gibiyim. Oyun sanki bir basketbol oyunundan çok akrobatik üzerine kurulu bir yapım gibi hissettiriyor. Tamam, temel olarak basketbolu alıyor ama sadece bu kadar. Yapacağınız akrobatik hareketler ile ekstralar kazanabiliyor ve rakip üzerinde olumsuz etkilere sebebiyet verebiliyorsunuz. Oyunun amacı tamamıyla eğlence üzerine kurulu ancak önemli olan bunu dolu dolu yapabilmesi.

Maalesef bu konuda NBA 2K Playgrounds 2, ilk oyun kadar bizlere zevk veremiyor. Bunu yapmak istiyor ancak bir şeylerin boş olduğu gerçeği ve hissi maalesef buna engel oluyor diyebilirim.

İnceleme yazımızı toparlayacak olursak; NBA 2K Playgrounds 2; oynanış olarak eğlenceli bir yapım. Herkesin oynayabileceği türden bir basketbol oyunu. Arkadaşlarınız ile beraber de oturup keyifli vakitler geçirebilirsiniz birkaç saatlik bile olsa. Evet, içerik az olduğundan dolayı sadece birkaç saatlik diyebiliyorum. Sürekli aynı bölüm ve görevler üzerinden oyunu devam ettirmek belli bir süre sonra oyuncuyu sıkar hale dönüşüyor.

Kırmızı kart! 

Yapımı indirim zamanında ucuza kapmak isteyebilirsiniz diye düşünüyorum. Kesinlikle yazdıklarımdan oyun ''berbat'' izlenimi çıkmasın. Sadece eğlenceli limiti ''yetersiz''. Bu kadar. Bütçenizi fazla zorlamayacak bir seviyeye indiği zaman ve boşluğunuza denk geldiği zaman alınıp denenebilir NBA 2K Playgrounds 2.

Oyunun ilgili sayfasına ise buradan ulaşabilirsiniz.

Artılar: Oynanış, grafikler.

Eksiler: İçerikler, oyuncu kartlarına ulaşılması zor, Oyun ek harcamaya iteliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.