Oyun

Netflix Wii desteğini sonlandırıyor

Popüler dijital video platformu Netflix, bir dönemin ünlü oyun konsolu Wii için sunduğu desteği önümüzdeki yıl sonlandırıyor.

Netflix Wii desteğini sonlandırıyor

Dünya çapında birçok cihaz ve platformda hizmet veren dizi, film ve animasyon gibi içeriklerin yer aldığı Netflix, Nintendo'nun ünlü konsolu Wii desteğini sonlandıracağını açıkladı.


Netflix Wii desteğini sonlandırıyor

Buna göre Netflix, 31 Ocak 2019 tarihinden itibaren Wii cihazları üzerinden kullanılamayacak. Alınan karar çok da mantıksız değil. Çünkü Wii bir dönem çok popüler olsa da artık çok fazla kullanılan bir konsol değil. Sadece yüklü ya da daha önce satın alınmış oyunların oynanabildiği konsol nostaljik bir cihaz haline geldi. 

Netlfix, birçok Xbox, PlayStation gibi oyun konsolları üzerinden kullanılabiliyor. Wii üzerinde de halen kullanılan platform, önümüzdeki yılın ocak ayından itibaren destek vermeyecek. Yani bu tarihten sonra Wii üzerinden Netflix hizmetini kullanamayacaksınız.

Bir dönem çok popüler olan Wii, son yıllarda Nintendo'nun oyun geliştirmemesi nedeniyle eski popülerliliğini kaybetmişti. Bunun yerine Nintendo Switch isimli taşınabilir bir oyun konsolu geliştiren firma, artık bu konsola yatırım yapıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.