Oyun

NieR: Automata korsana yenik düştü!

NieR: Automato da hackerlara dayanamadı!


NieR: Automata, 2 ay ardından kırıldı. Denuvo bir çok farklı oyunda kullanılmıştı ve bu oyunların neredeyse hepsi, bir süre sonra kırılmıştı. Denuvo ise bir açıklama yapmıştı ve sistemlerinin amacının, oyunları sonsuza kadar korumak olmadığını söylemişti.

Sistem, sadece oyunu çıkış haftalarında koruyabilmek için yapılmış. Zaten, çıkış haftasında bir oyun korunduktan sonra geriye dert edecek pek bir şey kalmıyor. Daha önce, Denuvo tam 2 farklı sürümle karşımıza çıkmıştı. İlk sürüm, bu teknolojinin ilk haliydi.

Bu ilk hal, sürekli olarak kırılmaya başladıktan sonra şirket, ikinciyi geliştirdi ve ne yazık ki o da hemen kırıldı. Yeni teknoloji ile korunan ve kırılan ilk oyun 2Dark olmuştu.

1494238705_nier-automata-versione-pc-utilizza-sistema-protezione-denuvo-v3-286989.jpg

Denuvo‘nun son sürümünü kullanan, 10 Mart 2017 tarihinde oyuncularla buluşmuş olan 2Dark, korsanlar tarafından kırıldı. Yaklaşık olarak 1 ay süren kırma işlemi, muhtemelen Denuvo‘nun hoşuna gideceğinden çok daha kısa sürdü.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.