Nintendo hayranlarına kötü haber, merakla beklenen cihaz iptal edilmiş olabilir

Oyun dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Nintendo, uzun süredir üzerinde çalıştığı yeni konsol projesini iptal etmiş olabilir.

Nintendo hayranlarına kötü haber, merakla beklenen cihaz iptal edilmiş olabilir

Nintendo gerek geliştirdiği oyunlarla gerekse de sahip olduğu konsol modelleriyle kendine has bir şirket. Konsol dünyasına ilişkin herhangi bir karşılaştırma yapacak olan oyunsever, genelde karşılaştırmada PlayStation ve Xbox ikilisini kullanır. Bu durumun sebebi ise işte biraz önce de belirttiğimiz gibi Nintendo’nun Wii U konsoluyla, GameCube’yle, Switch modelleriyle rakiplerinden farklılaşmasıdır.

Öte yandan Nintendo Switch modeline ayrı bir başlık açmak daha doğru olacak. Nitekim 3 Mart 2017 yılında piyasaya sürülen ilk Nintendo Switch modelini, 2019 yılında duyurulan Lite versiyonu ve 2021 yılında duyurulan OLED versiyonları izlemiş ve tüm Switch modelleri el konsolu piyasasında çok önemli başarılara imza atmışlardı.

Nintendo hayranlarına kötü haber, merakla beklenen cihaz iptal edilmiş olabilir

İşte Nintendo, bu başarılardan ilham alarak yeni bir Switch modeli üzerinde çalışmaya başladı. Bugüne kadar gelen sızıntılarda, yeni konsolun isminin Switch Pro olacağı bilgisinin dışında herhangi bir bilgi alamadık.

Bununla birlikte zamana zaman gelen sızıntılar, çalışmaların devam ettiğini gösteriyordu. Ancak bu sabah itibariyle internete yayılan yeni bir bilgi, Nintendo Switch Pro’nun iptal edilmiş olabileceğini gösteriyor. Nintendo’ya yakınlığıyla bilinen Digital Foundry’dan John Linneman tarafından paylaşılan bilgilere göre, ünlü oyun şirketi Wii U ve Gamecube platformlarının beklenen başarının çok gerisinde kalmasından etkilenerek, Nintendo Switch Pro modelinin gelişimini askıya aldı. Bakalım Nintendo cephesinden bu konuya ilişkin herhangi bir açıklama gelecek mi?