Oyun

Nintendo Switch yakında Türkiye'de!

CD Media'dan Nintendo Switch için beklenen Türkiye açıklaması geldi.


Nintendo Switch'in yakında Türkiye'de de resmi olarak satışı yapılacak. Normalinde çevre spotçuları üzerinden de tuzlu bir fiyat karşılığında alınabilen Switch'in henüz Türkiye'de resmi bir eli bulunmuyordu.

Kendi içerisinde kemik bir kadro oluşturmayı başaran Switch, diğer rakiplerinin karşısında güçlü durmayı başaran ender konsollardan biri. Peki bunu nasıl başardı? Mobil oyunculuğun altın günlerini yaşadığı ve kimsenin elinden mobil cihazını düşürmediği günümüzde, konsolların sabit yapısını mobilleşebilen tek alternatif tabii ki de Nintendo Switch.

Eh bunun üzerine bir deSuper Mario, The Legend of Zelda gibi konsola özgü oyunlarla birleşince konsolun başarısı kaçınılmaz oluyor haliyle. Ancak şunu da unutmamak gerekir, Switch için henüz popüler üçüncü parti firmalar tam destek sunmuş değil. Bu konuda kendisini bir eksi olarak görebiliriz. 

Daha öncesinde de belirttiğim gibi, iş kemik kadroda bitiyor aslında. Nintendo bu kemik kadroyu daha da genişletme planları yapmaya başladı bile. Bunun içerisine artık Türkiye'De dahil diyebiliriz. Garantisiz, pahalı Switch ürünlerine artık son diyoruz! 

CD Media'nın Türkiye sorumlusu Levent Eroğlu, resmi Twitter hesabı üzerinden beklenen açıklamayı yaptı. Oyuncuların çok yakından bildiği 'yükleniyor' mottosu üzerinden Switch'in Türkiye'ye gelişi duyuruldu.

Duyuruldu duyurulmasına ancak ne zaman gelir, fiyatı ne kadar olur bunlar hala belirsizliğini koruyan bilgiler. Umarız diğer konsollara rakip olacağım derken Türkiye pazarında yanıp kül olmaz Switch. Tabii ki de bu lafım ürüne değil, o ürüne konacak olan fiyatlandırmaya... 

Yorumlar
Ahmet
Oyunlar bu fiyatlara olduktan sonra Nintendo'nun tutunması çok zor Türkiye'de
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.